Wielkie święto w Gimnazjum nr 1

2016-10-20 09:08:44(ost. akt: 2016-10-20 09:11:21)

Autor zdjęcia: Gimnazjum nr 1 w Giżycku

"Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Słowa te stanowiły przesłanie Tygodnia Papieskiego obchodzonego już po raz 10. w Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Giżycku, bo taka minęła właśnie rocznica nadania imienia szkole.
Zgodnie z tradycją obchody rozpoczęły się niedzielną mszą św. w Sanktuarium św. Brunona w Giżycku, w której uczestniczyli zaproszeni goście oraz dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie i rodzice. Ten duchowy wymiar obchodów święta patrona uświadomił nam zobowiązania płynące z całego pontyfikatu Papieża.

Szczególnie widocznym akcentem obchodów Święta Patrona była zbiórka pieniędzy na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Za sprawą wolontariuszy z naszej szkoły włączyliśmy się w budowanie „żywego pomnika” Jana Pawła II.
W ramach upowszechniania nauczania Ojca Świętego młodzież pod kierunkiem pani Barbary Pieńkowskiej i Małgorzaty Wójcik przygotowała i przedstawiła społeczności szkolnej montaż słowno - muzyczny „Okna, buty i kremówki” Program skłonił do refleksji i wyciszenia. W ciekawy sposób z pozycji różnych przedmiotów związanych z Janem Pawłem II zostało przedstawione: Kim był i kim jest Ojciec święty dla młodzieży.

Uroczystość ta została połączona z rocznicą przyjęcia Papieża na patrona szkoły. W tym wyjątkowym dniu swoją obecnością zaszczycili nas: burmistrz pan Wojciech Iwaszkiewicz, pan Stefan Orczyc-Musiałek, który wówczas pełnił funkcję dyrektora, przedstawiciele Rady Rodziców oraz pracownicy szkoły. Z przyjemnością wszyscy obejrzeliśmy film, będący wspomnieniem aktu nadania imienia.

Dopełnieniem obchodów był udział młodzieży w różnych konkursach, które miały za zadanie uczcić postać Papieża Polaka. Pierwszoklasiści rywalizowali ze sobą, wykazując się wiedzą o patronie szkoły. Wszyscy gimnazjaliści natomiast mogli zaprezentować swoje zdolności plastyczne w konkursie „Patron szkoły w oczach młodzieży". Jednocześnie młodzież wypowiadała się na temat: „ Dlaczego Jan Paweł II może być autorytetem dla młodzieży?”. Najciekawsze wypowiedzi zostały przedstawione na forum szkoły. Ponadto uczniowie klas drugich wzięli udział w meczu piłki nożnej, walcząc o papieskie kremówki.

Tego dnia gimnazjaliści pamiętali również o pedagogach i pracownikach naszej szkoły. Słowami wierszy i piosenek podziękowali za trud i wdzięczność.


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SP1

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zajączek #2093691 | 83.24.*.* 21 paź 2016 06:16

    Lenin też był tak uwielbiany .............

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5