Dzień Edukacji Narodowej w SOSW w Giżycku

2016-10-17 09:44:53(ost. akt: 2016-10-17 09:45:56)

Autor zdjęcia: Specajlny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Giżycku

13 października 2016 r. świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej zwany powszechnie Dniem Nauczyciela. Cała społeczność szkolna, odświętnie ubrana, zebrała się o godzinie 8:00 w sali gimnastycznej, by wziąć udział w uroczystym apelu. Uroczystość poprowadziły Panie: Beata Jasudowicz - opiekun Samorządu Uczniowskiego oraz Katarzyna Rzeczycka - dyrektor SOSW w Giżycku.
Obie Panie przywitały zaproszonych gości: Starostę Powiatu Giżyckiego - Pana Wacława Strażewicza, dyrektor Powiatowego Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku - Panią Małgorzatę Czopińską, wicedyrektora Powiatowego Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku - Pana Ryszarda Należytego, dyrektor Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Giżycku - Panią Bożenę Giedziuszewicz oraz byłych pracowników szkoły z eksdyrektor placówki - Panią Benedyktą Jańczyk na czele. Prowadzące przywitały również obecnych pracowników Ośrodka, samych uczniów i ich rodziców.

Podczas uroczystości Pan Strażewicz osobiście przekazał najlepszej uczennicy SOSW w Giżycku - Marlenie Gral - stypendium, przyznane właśnie przez Starostę Powiatu Giżyckiego. Z kolei Pani Małgorzata Cituk - Prezes Ogniska ZNP - wręczyła nauczycielom, którzy w tym roku obchodzili jubileusz pracy, listy gratulacyjne i kwiaty.

Dzień Edukacji Narodowej był również wyśmienitą okazją do powitania w progach szkoły "pierwszaków". Zgodnie z tradycją placówki, tego dnia, dokonano pasowania na uczniów SOSW w Giżycku.

Podczas tak istotnej uroczystości nie mogło zabraknąć akademii, ukazującej pracę nauczycieli widzianą oczami uczniów. Zabawny spektakl odegrali uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i zasadniczej szkoły zawodowej. Wydawać by się mogło, że z tej mieszanki wybuchowej nic dobrego wyjść nie może. Nic bardziej mylnego - aktorzy odegrali swe role wyśmienicie, choć nie obyło się bez tremy i drżenia rąk. Część artystyczną przygotowały Panie: Elżbieta Kobielska i Anna Górska.

Po akademii głos zabrali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego - Oskar Tyszka i Karolina Makarewicz. Złożyli oni życzenia nie tylko nauczycielom, ale i uczniom. W końcu to też ich święto. Następnie przekazali wyniki plebiscytu na naj... nauczyciela. I tak: Najsympatyczniejszym Nauczycielem okazała się Pani Beata Jasudowicz, Najśmieszniejszym Belfrem został okrzyknięty Pan Witold Pacześniak, Nauczycielem Pomysłowym została Pani Alicja Śmierska, Pomocnym z kolei Pan Emanuel Zeman, natomiast Najbardziej Wymagającym Nauczycielem Pan Adam Paczkowski. Wszyscy nauczyciele otrzymali czekoladowe medale i gromkie brawa.

Dzień Edukacji Narodowej okazał się też doskonałą okazją do docenienia uczniów za wysoką frekwencję i kulturę osobistą w miesiącu wrześniu. W związku z tym dyrektor Ośrodka - Pani Rzeczycka wszystkim sumiennym i kulturalnym uczniom wręczyła drobne upominki.
Uroczystość zakończono drobnym poczęstunkiem i gorącą kawą.


Źródło: Artykuł internauty

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5