"Święto Ziemniaka" w Przedszkolu "Bajka"

2016-10-17 09:41:01(ost. akt: 2016-10-17 09:41:25)

Autor zdjęcia: Przedszkole "Bajka"

Od 3 do 7 października dzieci w Przedszkolu „Bajka” obchodziły „Święto Ziemniaka”. Robiły Ziemniaki – Cudaki i wszystkie (2,5-6-latki) wzięły udział w Ziemniaczanej Olimpiadzie Sportowej.
Na początku miały za zadanie odgadnąć warzywne zagadki oraz podać jak największą ilość potraw z ziemniaków. Oczywiście we wszystkich grupach prym wiodły frytki, jednak nie brakowało takich propozycji jak: placki ziemniaczane, babka, ziemniaki gotowane, zapiekanka ziemniaczana, a nawet puree…

Jedną z konkurencji było rzucanie ziemniakiem do celu, bieg z łyżką, a także szukanie jak największej ilości ziemniaków ukrytych w trawie. Dla pań nauczycielek również było przewidziane zadanie – mogły sprawdzić się w konkurencji obierania ziemniaka – na najdłuższą skórkę.

Na koniec można było sobie zrobić zdjęcie z Panem Ziemniakiem i Panią Ziemniakową. W planach było jeszcze pieczenie ziemniaków na ognisku w Lesie Miejskim, lecz z powodu dłużej utrzymujących się niekorzystnych warunków atmosferycznych, nie doszło do skutku.
Święto zaplanowały i przeprowadziły: Agnieszka Kazukiewicz i Anna Kukuła-Ogonowska.

Zespół ds. promocji placówki


Źródło: Artykuł internauty

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5