Konkurs historyczny w gimnazjum w Wilkasach

2016-10-06 08:06:22(ost. akt: 2016-10-06 08:10:21)

Autor zdjęcia: Publiczne Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach

Aby uczniowie pamiętali o ważnych wydarzeniach września i poszerzyli swoją wiedzę na ich temat zaproponowałam im szkolny konkurs historyczny.
Wrzesień jest miesiącem pełnym ważnych rocznic. Dla nas Polaków najważniejsze to te związane z II wojną światową, jej wybuchem, atakiem ZSRR na Polskę, bitwami kampanii wrześniowej. We wrześniu pamiętamy o harcerzach, gdyż 27 września 1939 r. ZHP otrzymał kryptonim Szare Szeregi. Myślimy o powstańcach warszawskich, ponieważ do 2 października 1944 r. trwało to bohaterskie, a zarazem tragiczne wydarzenie.
Poza polskimi rocznicami są też inne. W tym roku obchodziliśmy 15 rocznicę ataku na WTC w Nowym Jorku i 12 rocznicę ataku na szkołę w Biesłanie.

Aby uczniowie pamiętali o ważnych wydarzeniach września i poszerzyli swoją wiedzę na ich temat zaproponowałam im szkolny konkurs historyczny. Każdy zainteresowany otrzymał zakres materiału - pytań, na które należało samodzielnie znaleźć odpowiedzi. Oczywiście, mającym wątpliwości, służyłam pomocą.

29 września gimnazjaliści z Wilkas mieli okazję sprawdzić swoje przygotowanie i wiedzę. Z testem konkursowym zmierzyło się 18 uczniów. Wyniki były w większości celujące i bardzo dobre. Najlepiej poradzili sobie: Wiktoria Łukasik z kl. IIc i Wiktor Grochowski z kl. IIb, nie popełnili żadnego błędu. Wszystkim serdecznie gratuluję wiedzy i zaangażowania. Myślę już o następnym konkursie, bo pokazujecie mi, że warto je dla Was organizować.

Ewa Wicha


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: gimnazjumWilkasy

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. dziadek #2086531 | 83.6.*.* 12 paź 2016 05:45

    Wrzesień 1939 agresja Hitlerowskich Niemiec na Polskę Wrzesień 1939 agresja ZSRR na Polskę i haniebna ucieczka rządu Polskiego . Prawdziwa historia ?

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5