Na dobry start do opery …..

2016-10-03 09:04:13(ost. akt: 2016-10-03 09:04:58)

Autor zdjęcia: Anna Trześniewska

Uczniowie giżyckiego Zespołu Szkół nr 1 w Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku
29 września uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Giżycku spędzili w Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Uczniowie klas czwartych oraz 1b i 2a gimnazjum mieli możliwość przeniesienia się do magicznego świata opery za pośrednictwem dzieła Wolfganga Amadeusza Mozarta pt. „Czarodziejski flet”.

Już po samym wejściu na salę koncertową najmłodsi uczestnicy wydarzenia nie mogli oprzeć się temu, aby nie podejść do strojącej się orkiestry, która już powoli wprowadzała zebranych w nastrój mających się za chwilę rozegrać wydarzeń.

Uczniowie z ogromnym entuzjazmem przyglądali się i wsłuchiwali w przygotowujących się muzyków. Ostatni dzwonek zmusił ich do zajęcia miejsc. Ale i tu za chwilę odbiorcy poddali się magii muzyki Mozarta i baśniowej osnowie dzieła. Zachwyt nad przedstawieniem dopełniały ciekawe stroje oraz efekty specjalne w postaci świetlnych prezentacji.
Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że warto było tak długo jechać, aby obejrzeć przedstawienie. Każdy znalazł coś dla siebie. Niektórych urzekło samo miejsce i jego atmosfera.

Na dobry start nowego roku szkolnego można pojechać do opery, ale można też z wielu innych okazji …

a.j.z


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Anna2

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5