Gimnazjaliści na Uniwersytecie Warmińsko–Mazurskim

2016-10-03 08:00:34 (ost. akt: 2016-10-03 09:17:22)

Autor zdjęcia: Ewa Ładna

28 września grupa uzdolnionych matematycznie gimnazjalistów z Giżycka gościła na Uniwersytecie Warmińsko–Mazurskim w Olsztynie. Uczniowie brali udział w zajęciach popularyzatorskich „Niezwykła matematyka” odbywających się na Wydziale Matematyki i Informatyki.
Warsztaty przygotowane przez dr Agnieszkę Bojarską-Sokołowską umożliwiły uczestnikom praktyczne zbadanie problemu. Na kilkunastu różnych stanowiskach uczniowie mogli samodzielnie eksperymentować z obiektami abstrakcyjnymi (począwszy od parkietaży i fraktali, na geometrii sferycznej kończąc) a także rozwiązywać łamigłówki w postaci składanek matematycznych o różnym stopniu trudności. Natomiast część teoretyczna, w formie wykładu przeprowadzonego przez prof. Adama Doliwę, pomogła gimnazjalistom odpowiedzieć na pytanie - czym jest informacja i jak ją zmierzyć.

Młodzi giżycczanie z dużym entuzjazmem i zaangażowaniem brali udział w zorganizowanych przez popularyzatorów i pasjonatów nauki zajęciach. Wizyta na olsztyńskim uniwersytecie pozwoliła uczniom zapoznać się z akademickim światem oraz przybliżyła im uroki i zasady funkcjonowania środowiska naukowego.

Opiekunowie: GM1 - Marzenna Grochowalska, GM2 - Nadzieja Kondak, GM3 - Ewa Ładna


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: ELad

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pytamm #2078690 | 89.229.*.* 3 paź 2016 15:33

    A co z wyższą uczelnią państwową w Giżycku. Były konferencje prasowe, szumne zapowiedzi, a wyszło ? to co wyszło, czyli g..no. Na propagandzie sukcesu daleko ta Władza nie zajedzie.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5