Złote medale, puchary i nagrody na III Integracyjnym Turnieju Pływackim "Pływam jak ryba"

2016-10-03 08:32:23(ost. akt: 2016-10-03 08:37:34)

Autor zdjęcia: Anna Trześniewska

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych "Podaruj dziecku radość" przy Zespole Szkół nr 1 trzeci raz zorganizowało Integracyjny Turniej Pływacki "Pływam jak ryba".
"Pływam jak ryba" - tak mógł o sobie powiedzieć każdy uczestnik III Integracyjnego Turnieju Pływackiego zorganizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych "Podaruj dziecku radość" przy Zespole Szkół nr 1 w Giżycku.

1 października 2016r. w Parku Wodnym w Wilkasach dzieci z giżyckich placówek: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Niepublicznego Zespołu Placówek Oświatowych PSOUU, Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Zespołu Szkół nr 1 integrowały się poprzez wspólne zabawy w wodzie i zawody pływackie. Każdy uczestnik po rozgrzewce miał za zadanie przepłynąć tor pływalni dowolnym stylem, z pomocą osoby dorosłej lub sprzętu typu koło, pianka lub deska, a przede wszystkim miał się bawić, przy okazji poćwiczyć koordynację ruchową i osiągnąć sukces. Nad bezpieczeństwem dzieci w wodzie czuwali ratownicy kompleksu wodnego, a zgromadzeni na widowni rodzice oraz goście mocno kibicowali młodym pływakom.

Organizatorzy docenili wysiłek zawodników, wręczając nagrody- piękne ręczniki z nazwą turnieju i dyplomy drużynom. Puchary drużynom i złote medale każdemu uczestnikowi ufundowało Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku. Państwo Sobczakowie zaś nagrodzili dzieci poczęstunkiem - chrupkami.W organizacji turnieju wspierał nas, jak co roku, Park Wodny w Wilkasach oraz giżycki przedsiębiorca.
Każdy uczestnik turnieju mimo często ograniczonych możliwości wykonał zadanie na medal i zakończył turniej z uśmiechem na twarzy!

Anna Trześniewska


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Anna2

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5