Wymiana młodzieży w Gimnazjum nr 1

2016-09-27 11:55:49(ost. akt: 2016-09-27 11:59:33)

Autor zdjęcia: Gimnazjum nr 1 w Giżycku

Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Giżycku już po raz dwunasty wzięli udział w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży. Tym razem to my byliśmy gospodarzami spotkania.
Dwanaścioro gimnazjalistów pod opieką pań: Mariny Rudis-Rodak i Ewy Moszczyńskiej-Wierzchowskiej (nauczycielek języka niemieckiego) miało okazję zaprezentować piękno Mazur i naszego miasta w postaci wiedzy krajoznawczej, zdobytej nie tylko podczas wspólnych warsztatów, quizów, zabawy w podchody, ale także w trakcie zwiedzania Twierdzy Boyen.

W tym roku oba spotkania (w Niemczech i w Giżycku) łączył wspólny temat „Gospodarka Płn. Nadrenii Westfalii oraz Warmii i Mazur”. Wśród wielu rozrywek nie zabrakło więc miejsca na edukację. Podczas wspólnych warsztatów młodzież z dużym zaciekawieniem pozyskiwała informacje o gospodarce naszego regionu.

Wycieczkę rowerową do zakładu produkcyjnego ES-System w Wilkasach pilotował nasz informatyk, ale też specjalista od BRD – p. M. Boć. Inne atrakcje to chociażby odwiedziny: w farmie jeleniowatych przy Stacji Badawczej Instytutu Parazytologii PAN w Kosewie Górnym oraz stadninie koni sportowych w Gałkowie. A po drodze rzut oka na klasztor starowierów w Wojnowie, ale także malowniczo położone Mikołajki.

Zachwyt wzbudziły widoki z tarasu giżyckiej wieży ciśnień, gdzie czekała na uczestników nagroda niespodzianka za rozwiązanie wielu zadań związanych z tematyką spotkania. Uczniom przez cały okres pobytu towarzyszyła tym razem już zgoła jesienna pogoda z bardzo rześkim powietrzem i chłodnym wiatrem, który okazał się być jednak bardzo potrzebny w trakcie piątkowego żeglowania po Niegocinie. Lekcji z żeglarstwa udzielił nasz trener Mirosław Ambroch.

Wspólne grillowanie w lesie miejskim było ostatnim punktem programu. Nasi nauczyciele w-f, P. Trochim i R. Pawelec przygotowali na tę okazję kilka sportowych konkurencji, dzięki którym wszyscy aktywnie i z uśmiechem na twarzy doskonale się bawili. Młodzież i ich rodzice pozytywnie podsumowali całość projektu. A nasi Gimnazjaliści wrócą do normalnych szkolnych obowiązków nie tylko zadowoleni, osłuchani z językiem niemieckim i angielskim, ale też ze wzmożoną motywacją do nauki.

Nieocenionym faktem było zaangażowanie rodziców naszych gimnazjalistów, za co im serdecznie dziękujemy.
Projekt wymiany doszedł do skutku dzięki dofinansowaniu i ogromnemu merytorycznemu wsparciu ze strony Rodziców naszych uczniów, jak też hojnej dotacji finansowej Burmistrza Miasta Giżycka.

Gimnazjum nr 1 w Giżycku


Źródło: Artykuł internauty

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5