Stworki i Potworki z Krainy Jezior Mazurskich

2016-09-26 12:18:44(ost. akt: 2016-09-26 12:21:49)

Autor zdjęcia: Publiczne Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach

Autor prac, pan Marek Kot, to węgorzewianin, który po zakończeniu pracy w szkole i przejściu na emeryturę odkrył w sobie pasję fotografowania.
Uczniowie klasy II c pod opieką p. A. Marciniak i P. Panasia oraz klasy III a pod opieką Z. Nikitiuk z Publicznego Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach wzięli udział w wernisażu prac pana Marka Kota, pt. „Stworki i Potworki z Krainy Jezior Mazurskich”. Wystawa odbyła się w dniu 23 września 2016 r. w Galerii pod Lipą w GOKiR Wilkasy.

Autor prac, pan Marek Kot, to węgorzewianin, który po zakończeniu pracy w szkole i przejściu na emeryturę odkrył w sobie pasję fotografowania. Utrwalając aparatem okoliczne krajobrazy zwrócił uwagę na kawałki konarów drzew wyrzucane przez wodę na brzeg jezior. Zauważył w tym materiale różnorodne kształty i pomysł na wykorzystanie ich w tworzeniu dzieł sztuki. Dzięki swojej wyobraźni, cierpliwości i odpowiedniej obróbce przekształca je w ciekawe formy rzeźbiarskie.

Na wernisażu mogliśmy podziwiać kilkadziesiąt prac oprawionych we własnoręcznie wykonane ramy i tła, które idealnie wkomponowały się w czarno-biały charakter całości wystawy. Każda rzeźba nosi tytuł nadany przez autora. Mogliśmy podziwiać kilkadziesiąt prac o intrygujących tytułach „Drzewo życia”, „Laska szamana”, „Duch puszczy”, „Diplodok”, „Czarownik”, „Potwór z jeziora” i wiele, wiele innych.

Oglądając rzeźby uruchamialiśmy wyobraźnię, by odnaleźć w nich inspiracje artysty lub nadać im własną interpretację i zobaczyć coś zupełnie innego. Być może kogoś zainspiruje taka twórczość i zacznie poszukiwać nad wodą własnego kawałka drewna.

Zachęcamy do obejrzenia prac i rozwijania pasji, które mogą być ciekawym pomysłem na spędzanie wolnego czasu.

Z.N i A.M


Źródło: Artykuł internauty

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5