Giżycko matematyką stoi! Pochwały płyną z Olsztyna

2016-09-22 09:00:00(ost. akt: 2016-09-22 09:41:07)
XIV Warmińsko-Mazurskie Zawody Matematyczne

XIV Warmińsko-Mazurskie Zawody Matematyczne

Autor zdjęcia: Fot. http://wmii.uwm.edu.pl/849

Zawsze jest miło, kiedy nas chwalą. Tym razem słowa uznania dla giżyckich szkół i uczniów płyną z Olsztyna, od koordynatora Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych dr Zbigniewa Paprzyckiego.
W tym roku szkolnym czeka nas piętnasta edycja Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych organizowanych przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, które przez lata przerodziły się w największą imprezę tego typu w naszym województwie.

Do ostatnich zawodów przystąpiło ponad 500 uczniów ze 150 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Skłoniło to organizatorów do przeprowadzenia pewnych analiz i zmian. Mianowicie do grona uczniów-laureatów zostały dołączone szkoły i to zarówno w odniesieniu do aktualnie rozegranych zawodów jak i w perspektywie trzech ostatnich lat.

I tu szkoły z Giżycka mają się czym pochwalić. Szkoła Podstawowa nr 4 im. I Dywizji Piechoty (choć nie brała udziału w ostatnich zawodach, a szkoda) w przekroju trzech ostatnich lat zajęła trzecie miejsce, Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w ostatnich zawodach zajęło trzecie miejsce, a perełką Giżycka okazało się I Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego zajmując pierwsze miejsce w ostatnich zawodach. Jeśli do tego dorzucimy, że w zawodach startowało kilkadziesiąt szkół na każdym poziomie nauczania z całego województwa, to tak wysokie miejsca są prawdziwym wyróżnieniem.


Cieszy też fakt, że liderami nie muszą być szkoły z wielkich miast, a młodzież może mieć przekonanie, że dobra szkoła, to szkoła tam gdzie mieszka. A jeśli lubią matematykę to dobre studia w przyszłości, to studia w swoim regionie. Wydział Matematyki i Informatyki UWM w Olsztynie chętnie przyjmie każdego maturzystę, który lubi matematykę.

Koordynator WM Zawodów Matematycznych
dr Zbigniew Paprzycki

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5