W sobotę gramy z Tęczą Biskupiec

2016-03-24 08:34:56(ost. akt: 2016-03-24 08:40:39)

Autor zdjęcia: Jerzy Boczkowski

Piłkarze Mamr Giżycko Święta Wielkanocne mogą spędzić w znakomitych nastrojach. Jest tylko jeden warunek: muszą wygrać spotkanie inaugurujące piłkarską wiosnę w IV lidze. W Wielką Sobotę do Giżycka przyjedzie czwarty zespół tabeli Tęcza Biskupiec.
Szóste Mamry tracą do swojego najbliższego rywala cztery punkty. Ta strata może być zniwelowana i są ku temu realne podstawy. Podczas zimy piłkarze nie próżnowali, a w ostatnim teście przed ligą Mamry zdeklasowały Vęgorię Węgorzewo, gromiąc czwarty zespół okręgówki 9:0. Powtórzenie takiego wyniki w starciu z Tęczą jest mało prawdopodobne, ale żeby zdobyć trzy punkty wystarczy strzelić jedną bramkę więcej od przeciwnika. Pomóc w tym może atut własnego boiska, chociaż piłkarze nie mieli jeszcze zbyt wielu okazji aby bliżej zapoznać się z odnowioną murawą.
Przed meczem należy zachować chłodną głowę i o to z pewnością zadba dowódca "batalionu" Mamry Mariusz Niedziółka. Mecz z Tęczą nie będzie przysłowiową "bułką z masłem". Biskupiec dysponuje bardzo szeroką kadrą zawodników o czym świadczy fakt, że w miniony weekend Tęcza rozegrała dwa mecze kontrolne, tego samego dnia, w dwóch różnych miejscach (3:3 z Sokołem Ostróda i 2:2 z Pisą Barczewo).

Na świąteczne specjały trzeba poczekać do niedzielnego poranka, ale wszyscy kibice głodni ligowego futbolu mogą zaspokoić swój apetyt już w sobotę o godzinie 15.30.
T.S.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5