Recyklingowe zoo

2015-06-02 10:42:49(ost. akt: 2015-06-02 10:56:54)

Autor zdjęcia: Monika Pouch

Wspólne zajęcia przedszkolaków z SOSW i Przedszkola Krasnal przybliżyły dzieciom ideę powtórnego wykorzystania odpadów. Okazało się, że wystarczy plastikowa butelka, farby i trochę wyobraźni by móc z dzieckiem "wyczarować" wspaniałe zwierzaki.
22 maja 2015 r. w gościnnych progach Przedszkola przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Jana Brzechwy zawitała grupa V z Przedszkola Krasnal wraz z Panią wychowawczynią – Agnieszką Paczkowską.

Wszyscy obecni wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez nauczycielki – Magdalenę Żach i Katarzynę Wójtowicz. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu zajęć artystycznych promujących wykorzystanie surowców wtórnych do prac rękodzielniczych realizowanych przy wsparciu Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie.

Uczestnicy zajęć dowiedzieli się w jaki sposób można powtórnie wykorzystać odpady i jak je segregować. Z plastikowych butelek i innych materiałów odzyskanych z różnych odpadów wykonane zostały ciekawe zwierzęta.

W recyklingowej zagrodzie miejsce znalazły słonie, krowy, zebry, świnie a także żółwie i biedronki. Powstało całkiem spore „Recyklingowe Zoo”. Najważniejszym elementem spotkania była wspólna, dobra zabawa oraz nauka.

SOSW Giżycko


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SOSWmonika

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5