Wycieczka do Trójmiasta, czyli powiew wakacji

2015-04-29 08:11:33(ost. akt: 2015-04-29 08:13:56)

Autor zdjęcia: Publiczne Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach

10 kwietnia 2015 r. czterdziestopięcioosobowa grupa wraz z opiekunami - panią Marią Jolantą Dulko oraz Anną Pażyszek, wyruszyła na wycieczkę do Trójmiasta.
Podróż rozpoczęliśmy w bardzo wczesnych godzinach, dzięki czemu znaleźliśmy się w Gdańsku już przed 10 rano. Naszym pierwszym przystankiem było Stare Miasto. Posąg Neptuna, Żuraw, niesamowicie klimatyczne boczne uliczki czy możliwość wejścia na wieżę Bazyliki w celu zobaczenia panoramy Gdańska... Każdy znalazł coś dla siebie!

Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki "EXPERYMENT" w Gdyni, w którym mieliśmy możliwość wykonania wielu doświadczeń tłumaczących procesy fizyczne wokół nas i poznać prawa zachodzące w przyrodzie. Liczne wystawy naukowe i stanowiska z eksperymentami pozwoliły nam połączyć zdobywanie wiedzy ze świetną zabawą. Później nadszedł czas na zakupy w największym centrum handlowym na wybrzeżu - Rivierze!

Następnie, nieco zmęczeni udaliśmy się na Skwer Kościuszki. Spacerowaliśmy zachwycając się wspaniałymi widokami: morze, plaża, statki. Trochę zatęskniliśmy za wakacjami. Ostatnim punktem programu był Teatr Muzyczny w Gdyni. Wybraliśmy się na musical "Skrzypek na dachu". Niesamowita oprawa dźwiękowa, gra aktorska oraz atmosfera panująca w teatrze złożyła się na znakomitą całość. Po zakończeniu, zmęczeni po niezwykle emocjonującym dniu, przebyliśmy drogę powrotną. Wspaniała wycieczka przeszła już do historii…

Martyna Harasimowicz
Uczennica klasy II BCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5