Inwestycje i rozwój gospodarczy rozwiążą problemy regionu

2015-04-16 12:54:56(ost. akt: 2015-04-16 13:06:25)
Uczestnicy Festiwalu Promocji Gospodarczej w Giżycku

Uczestnicy Festiwalu Promocji Gospodarczej w Giżycku

Autor zdjęcia: Archiwum GGFestiwal Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur rozpoczął się 16 kwietnia w Giżycku. W sali konferencyjnej Ekomariny spotkali się samorządowcy, by debatować o pozyskiwaniu inwestorów i rozwoju gospodarczym.
Po Jabłoni k.Pisza, Elblągu, Ełku, Działdowie Giżycko stało się gospodarzem kolejnego, piątego już, Festiwalu Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur. Impreza potrawa dwa dni, i ma za zadanie pokazać najlepsze dokonania regionu w pozyskiwaniu inwestorów. 

— Uważam, że promocja powinna być skierowana przede wszystkim na zewnątrz województwa — mówi Radosław Zawadzki, dyrektor Departamentu Koordynacji Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. — Nie powinniśmy się tez koncentrować wyłącznie na turystyce. Musimy pokazać zalety naszego regionu, zalety naszych gmin, naszych miast. Takie, które znajdują potwierdzenie w rzeczywistości, aby mieć szansę przyciągnąć inwestorów z zewnątrz. Po drugie - chyba nawet ważniejsze - to jest opieka nad firmami, które już są w naszych gminach. I tak naprawdę, to jest źródło kolejnych inwestycji i pozyskania kolejnych miejsc pracy. Region ma duże problemy, i tego nie należy ukrywać. Następuje depopulacja, niestety, ludzie z regionu wyjeżdżają. Jednocześnie mamy niski napływ inwestycji. Wnioski są proste. Należy skupić się na promocji gospodarczej, bo ona jest temu regionowi najbardziej potrzebna.Festiwal Promocji Gospodarczej to prelekcje, wykłady i pokazy najlepszych praktyk w dziedzinie promocji gospodarczej. Taki program przewidziany jest na w czwartek. Natomiast piątek, 17 kwietnia przeznaczony jest na zajęcia warsztatowe.

S.K.Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. znawca #1716883 | 89.228.*.* 19 kwi 2015 14:47

  Gmina wiejska Giżycko to szkodliwy pasożyt w stosunku do miasta. Skutecznie blokuje jego rozwój.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. MG #1714905 | 83.6.*.* 17 kwi 2015 08:00

  Nie róbcie tym swoim biednym ludziom wody z mózgu płonnymi nadziejami. Podajcie im zgodnie z "Zaktualizowaną Koncepcją Zagospodarowania Kraju", (którą zapewne znacie, a jeśli nie to poznajcie) strategię województwa-powiatu-gminy wraz z obowiązującym w realizacji centralizmem - dół ma się zgadzać z górą. Niech się dowiedzą w czym i na co w ogóle mogą liczyć a o czym mogą zapomnieć. I do czego się nie wtrącać tylko siedzieć cicho. Albo się wynieść.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. Mario J #1714882 | 164.126.*.* 17 kwi 2015 07:11

  "Trutu tutu pęczek drutu.......Giżycko nie ma terenu pod jakieś zakłady.Po drugie to jak wieść niesie to miasto chce ściągnąć chętnego na market.Mamy już kilka "Biedronek" i naście innych marketów,ale miasto chce jeszcze komuś udostępnić teren aby handlował w Giżycku.Nie ważne są podatki że pójdą za granicę,ale ratusz mówi że przybędzie 10-15 nowych miejsc pracy.Przy okazji nastąpi upadek paru sklepów.Chcąc rozwinąć nowe miejsca pracy należy podejść z kalkulatorem w ręku i policzyć jakie wydatki ma ten odważny otwierający swój interes.Podam z grubsza: Każdy prowadzący działalność gospodarczą pozarolniczą płaci ZUS około 1.100 zł miesięcznie.Podatek od nieruchomości jest wielokrotnie większy jak tego co nie prowadzi.Ja za dom o pow.110 m2 na działce 480 m2 płacę rocznie ponad 200 zł.Natomiast za własny lokal - sklep o pow.32 m2 płacę ponad 800 zł Teraz prąd też prawie dwa razy drożej.Proszę niech ktoś powie dlaczego tak się dzieje? A może wprowadzić jedną stawkę podatku,prądu,zmniejszyć składkę ZUS-u?Nasi Polscy urzędnicy jeżdżą po świecie służbowo za nasze podatki to niech przyjrzą się jakie obciążenia mają Niemcy,Francuzi,Belgowie i inni i zrobić w Polsce podobnie.Dość wyzysku i dziwić się dlaczego wyjeżdżają młodzi.Mam troje dzieci ale dwoje w Anglii i tam pracują i opłacają podatki i płacą dla Anglików na ubezpieczenia.Anglia się rozwija i bogaci a nasza Polska i nasze Giżycko biednieje.Otwórzcie oczy i na tym "Festiwalu Promocji Gospodarczej weźcie to do serca i nie mydlcie oczu jeden drugiemu udając że nic nie wiecie o co chodzi.Zmniejszyć obciążenia finansowe dla powstałych i powstających firm i wtedy samo się rozwiąże.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

 4. !?! #1714537 | 89.229.*.* 16 kwi 2015 19:03

  A kto do Giżycka wpuścił kolesi z Ełku !!! Swego czasu / zachęcając do wypoczynku w Ełku / w ogólnopolskich mediach wódz tego miasta dosłownie mówił że Wielkie Jeziora Mazurskie są BRUDNE !!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 5. adi #1714482 | 31.61.*.* 16 kwi 2015 18:19

  Inwestycje ciekawe gdzie, najpierw trzeba mieć teren a giżycko chyba takiego niema

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (8)
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5