Święto szkoły w gimnazjum w Bystrym

2015-03-17 21:00:49(ost. akt: 2015-03-17 21:30:16)

Autor zdjęcia: Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Bystrym

„A cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko, co piękne…?” - słowa Mikołaja Kopernika – patrona Gimnazjum w Bystrym były mottem przewodnim Święta Szkoły połączonego z jej dniem otwartym.
Czytaj e-wydanie Imprezę prowadzili: Kacper Turczyk z klasy IA i Weronika Smolak z klasy IB, wykazując się wielkim profesjonalizmem. Klaudia Baryga i Karolina Rubacka przedstawiły historię naszej szkoły.

Najciekawszym punktem programu okazała się gala talentów – tanecznych, wokalnych, sportowych, oratorskich. Ola Jaszcz z kl IA wzruszająco wykonała utwór muzyczny na klarnecie. Uczeń klasy III – Arkadiusz Wołkowycki pobił rekord szkoły w podnoszeniu na drążku (wykonał 19 podnoszeń). Weronika Ekstowicz z kl IA brawurowo zaśpiewała piosenkę Kayah, zespół taneczny z IB zaprezentował wyjątkowo energetyczny taniec nowoczesny, a IA zbudowała piramidę sportową. Weronika Smolak i Natalia Komosa przedstawiły fragmenty prozy B. Prusa i H. Sienkiewicza, Martyna Targońska okazała się bezkonkurencyjna w żonglerce piłką nożną (46 podbić nogą i głową).

Dowcipne przedstawienie o patronie szkoły zaprezentował duet: Jerzy Aniołek z klasy III i Weronika Ekstowicz z kl. IA. W konkursie wiedzy o Mikołaju Koperniku – patronie naszej szkoły zwyciężył Kacper Kamiński z kl. II. Tylko o 0,5 pkt wyprzedzając Annę Jarko z IB i Natalię Komosę z kl. III. Wszyscy troje pojadą w nagrodę za darmo na wycieczkę szkolną do Gdańska.

Dzień otwarty szkoły obfitował w gości z szóstych klas szkół podstawowych w Spytkowie, Upałach i Bystrym. Uczniowie zapoznali się z historią szkoły poprzez oglądanie kronik, wzięli udział w rozgrywkach sportowych przygotowanych przez pana Szymona Jabłońskiego.

Główną atrakcją tego dnia był udział uczniów w lekcjach chemii i fizyki. Pani Rzeczyska przygotowała ciekawe doświadczenia z chemii, między innymi: uczniowie poznali jedną z metod otrzymywania wodoru w reakcji sodu z wodą, zbadali pH substancji używanych w domu, z sody oczyszczonej, cukru pudru i alkoholu otrzymano „węża faraona”, było trochę błysku podczas spalania magnezu, a potem właściwości cieczy nieniutonowskiej – czyli zabawa z mąką ziemniaczaną i wodą. W przerwie między lekcjami otwartymi szóstoklasiści udali się na słodki poczęstunek, o który zadbała pani Agnieszka Żyworonek.

Na zajęciach z fizyki przygotowanych przez panią Marzannę Ksieniewicz uczniowie badali ciśnienie atmosferyczne, powiększono dwukrotnie objętość pianki do golenia w naczyniu próżniowym, uczniowie podjęli próbę rozerwania półkul magdeburskich, najodważniejsi badali przewodność elektryczną na sobie, tworząc krąg i trzymając się za ręce poddawani byli działaniu ładunku elektrycznego wytwarzanego w maszynie elektrostatycznej, dużym zainteresowaniem cieszyły się interaktywne symulacje doświadczeń fizycznych, prezentowane na interaktywnej tablicy multimedialnej. Atmosfera w tym ważnym i uroczystym dniu była wspaniała. Wszystkim, którzy się do tego przyczynili, serdecznie dziękujemy.

Naszymi gośćmi byli: wójt Gminy Giżycko Marek Jasudowicz, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Giżycko Agnieszka Konc, dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracjnego Szkół Renata Janowska, proboszcz parafii w Bystrym ks. Mirosław Sorbaj, przewodnicząca Rady Rodziców Bogusława Turczyk, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Rubacka oraz rodzice.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: GimnazjumBystry

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kontroler #1692635 | 164.126.*.* 18 mar 2015 15:29

    nie no bhp to tylko w książce ciekawe czy szkołę stać na spłatę ewentualnych odszkodowań przy takich zabawach. Rozumiem że tzw ubrania BHP tylko w podręczniku od chemii są ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5