Kreatywni z Bystrego

2015-03-17 12:53:54(ost. akt: 2015-03-17 13:08:00)

Autor zdjęcia: Marzanna Ksieniewicz

Uczniowie naszego Gimnazjum stworzyli grupę kreatywności „Dzikie Kuce”. Pod skrzydłami trenerki Agnieszki Żyworonek, uczniowie: Malina Kmit, Jerzy Aniołek, Weronika Smolak, Kacper Turczyk, Karolina Rubacka, Kacper Ekstowicz i Weronika Ekstowicz przygotowywali się do Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination - Oczyma Wyobraźni.
Drużyna wybrała wyzwanie teatralne i zaczęła tworzyć. W ciągu kilku miesięcy powstała scenografia, scenariusz i stroje. Używając jedynie swoich pomysłów i siły własnych mięśni zbudowali wszystkie potrzebne elementy. Dziewczęta szyły i malowały a chłopcy przybijali i przykręcali. Po wielu próbach i wielogodzinnej pracy powstało ich przedstawienie.

7-8 marca pojechali do Wrocławia aby zaprezentować się Ekspertom. Przedstawienie ukazywało jak młoda dziewczyna próbuje walczyć z Fobią. Jednak, jak w życiu, nie każda baśń kończy się dobrze, nasza skończyła się niepomyślnie dla "Werci". Przegrała i dała się pokonać strasznej "Królowej Liści".

Nasza drużyna rywalizowała z 16 innymi drużynami, niestety nie udało się nam wygrać. Jednak uczniowie nie poddali się. Wrócili z podniesionym czołem i ze zdwojoną siłą szykują się do przyszłorocznej Olimpiady. Mamy również nadzieję, że pozostali uczniowie będą chętni aby w przyszłym roku stworzyć drugą grupę i także wziąć udział w tym ciekawym projekcie.

W trakcie pobytu we Wrocławiu nasi uczniowie mieli okazję poznać gości z zagranicy, min. z Niemiec, Singapuru, Turcji, Izraela, Chin, Ukrainy, USA. W trakcie zabawy spotkaliśmy również aktorkę Ilonę Wrońską, która zgodziła się zrobić z nami zdjęcie.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: GimnazjumBystry

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5