Łożyński leci do Argentyny

2014-11-05 15:59:51 (ost. akt: 2014-11-05 16:07:15)

Autor zdjęcia: Adam

Po dwóch latach i czterech zakończonych semestrach w Wojskowej Akademii Technicznej wreszcie mogę wygospodarować sobie więcej czasu na pływanie. Nie mam jeszcze sprecyzowanych planów na przyszły rok, ale obok ambitnej pracy dyplomowej chcę także wrócić do sportowej walki, tym razem na nieco szerszych, międzynarodowych wodach.
Ten sezon regatowy już zakończyłem, ale najprawdopodobniej przyjdzie mi go znów otwierać, ponieważ narodził się pomysł wyjazdu do Argentyny na windsurfingowe Mistrzostwa Świata w klasie Formula Experience.

Odległość niebagatelna, prawie 13 tysięcy kilometrów. Podobnie z kosztami, sam przelot, wynajęcie sprzętu oraz wpisowe do zawodów to wydatek przekraczający 8 tysięcy złotych. Kiedyś mógłbym pomarzyć o takim wyjeździe, dziś na szczęście staje się to jak najbardziej realne, a pierwszego partnera wyjazdu nie musiałem długo szukać i namawiać. Dzięki Studium Wychowania Fizycznego Wojskowej Akademii Technicznej mogę skupić się już na przygotowaniu kondycyjnym i pakowaniu walizek, bowiem za dwa tygodnie wylatuję do Miramar w Argentynie by walczyć o medal Mistrzostw Świata.

Lokalizacja regat najprawdopodobniej sprawi, że zabraknie części europejskiej czołówki, w czym przyznam upatruję swoje szanse. Wiem jednak, że nie będzie w cale tak łatwo, bo Morze Chiquita (Maleńkie) w rzeczywistości ma szerokość Bałtyku, a do tego jest okrągłe, co z kolei sprzyja spiętrzaniu się wysokich fal przy każdym kierunku wiatru, którego tam nigdy nie brakuje. Należy też dodać, że argentyński akwen jest bardziej zasolony niż samo Morze Martwe.

Z pewnością czeka mnie wiele ciekawych niespodzianek i wyzwań, którym przyjdzie mi stawić czoła po raz pierwszym. Trzymajcie kciuki i już zapraszam was do śledzenia relacji z wyjazdu na facebook.com/lozynskipl i stronie lozynski.pl. Codziennie będą przesyłał jakże egzotyczne o tej porze roku zdjęcia, filmy i relacje!

Pozdrawiam serdecznie
pchor. Adam Łożyński (POL-2, Wojskowa Akademia Techniczna)

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na gizycko.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: lozynski

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wyborca #1576251 | 89.229.*.* 25 lis 2014 20:42

  Jestem dumny z takiego giżycczanina !!!!!!! Życzę sukcesów!!!! Trzymam kciuki!

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. mieszkaniec #1535027 | 109.243.*.* 6 lis 2014 09:55

   Wielki pasjonat. Życzę medalu!

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5