Policjant z Giżycka z psem służbowym "Soplem" wygrał eliminacje

2024-07-02 12:00:00(ost. akt: 2024-07-02 15:01:16)

Autor zdjęcia: policja.gov.pl

St. sierż. Hubert Węcek z psem służbowym „Soplem” z KPP Giżycko zajął pierwsze miejsce w eliminacjach wojewódzkich do XXI Kynologicznych Mistrzostw Policji, które odbędą się w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.
Policjanci z Warmii i Mazur przeprowadzili eliminacje wojewódzkie do XXI Kynologicznych Mistrzostw Policji, które odbędą się w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. W zawodach uczestniczyli przewodnicy psów służbowych wraz z psami służbowymi do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych oraz do wyszukiwania zapachów narkotyków.

Przeprowadzono konkurencje: ogólne posłuszeństwo psa, szukanie zapachów materiałów wybuchowych oraz narkotyków w środkach komunikacji masowej, w samochodach osobowych, w pomieszczeniach oraz przeszukanie bagaży.

Pierwsze miejsce zajął st. sierż. Hubert Węcek z KPP Giżycko z psem służbowym „Soplem”.


Na drugim miejscu uplasował się asp. Adrian Kozakiewicz z psem „Miarą” – KMP Olsztyn, trzecie miejsce zajął asp. Artur Soja z psem służbowym „Gamą” – KPP Ełk.

Nagrody dla zwycięzców oraz przysmaki dla ich podopiecznych zostały sfinansowane przez Warmińsko-Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów. Uczestnikom nagrody wręczył naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie nadkom. Szymon Brzdąkiewicz oraz Piotr Krupiński - wiceprzewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów.

Teraz zwycięzcy w poszczególnych kategoriach będą reprezentowali województwo warmińsko-mazurskie w XXI Finale Kynologicznych Mistrzostw Policji, które odbędą się w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach Centrum Szkolenia Policji w Legionowie 16-20 września br.

W garnizonie warmińsko-mazurskim służbę pełni 29 policjantów – przewodników psów służbowych i 33 psy służbowe.
Źródło: KPP Giżycko

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5