Podinsp. Magdalena Dembińska pierwszą kobietą na stanowisku kierowniczym giżyckiej Policji

2024-05-22 13:01:48(ost. akt: 2024-05-22 13:11:21)

Autor zdjęcia: KPP Giżycko

Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Mirosław Elszkowski powołał na stanowisko I zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Giżycku podinsp. Magdalenę Dembińską. W historii giżyckiej jednostki podinsp. Magdalena Dembińska jest pierwszą kobietą, która pełni stanowisko kierownicze.
21 maja 2024 r. Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Mirosław Elszkowski powołał na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Giżycku podinsp. Magdalenę Dembińską.


Uroczystość wręczenia rozkazu odbyła się w Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku w obecności szefów służb mundurowych, przedstawicieli władz samorządu lokalnego oraz kadry kierowniczej, funkcjonariuszy i pracowników jednostki.


Uroczystego wręczenia rozkazu personalnego powołania na stanowisko dokonał obecny na uroczystości I zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie insp. Arkadiusz Sylwestrzak, który złożył gratulacje i życzenia pomyślności oraz wielu sukcesów na nowym stanowisku.

Podinsp. Magdalena Dembińska zapewniła, że jest gotowa do podjęcia wyzwania i dołoży wszelkich starań, aby jak najlepiej wypełniać swoje obowiązki. Podziękowała również funkcjonariuszom i pracownikom jednostki za ich wsparcie i codzienne zaangażowanie w realizację zadań na rzecz bezpieczeństw mieszkańców powiatu.


Podinsp. Magdalena Dembińska jest absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Maurskiego, gdzie również ukończyła studia podyplomowe na kierunku: prawo – społeczne aspekty zarządzania zasobami ludzkimi.
W 2010 roku ukończyła szkolenie zawodowe dla absolwentów szkół wyższych prowadzone przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Od początku swojej kariery zawodowej związana jest z pionem kryminalnym. W Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku od 4 lat zajmuje stanowiska kierownicze. Została odznaczona Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5