Galeria Schron: Noc Muzeów z piknikiem zdrowej żywności

2024-05-15 08:00:00(ost. akt: 2024-05-15 08:15:30)

Autor zdjęcia: Katarzyna Tomaszewicz

Mazurska Fundacja Sztuki "Art Progress" zaprasza do Galerii Sztuki Schron Giżycko na wyjątkową Noc Muzeów. Wydarzeniu towarzyszyć będzie piknik "Zdrowo i kulturalnie".
W tę jedną noc, podobnie jak muzea w całej Polsce, tak i my - otwieramy swoje drzwi specjalnie dla Was! - zapraszają organizatorzy.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 18 maja, od godziny 17 do 21. Wstęp jest bezpłatny.

- Zaprosiliśmy do nas na ten wieczór wyjątkowego twórcę - Stanisława Poskrobko, znanego też jako Nikifor z Podlasia. W Galerii oraz w Schronie zaprezentujemy obrazy naszego gościa, które może część z Was już miała okazje u nas oglądać. Ale! Uwaga - z pewnością zaskoczymy Was także nowymi dziełami, które do tej pory nie były dostępne - zapowiadają organizatorzy. - Artysta opowie nam o swoich inspiracjach, obrazach - zarówno starszych jak i tych najnowszych. Będzie okazja porozmawiania o twórczości, malarstwie, i pewnie wielu innych tematach.

W jednym z pomieszczeń schronu wciąż dostępna będzie do oglądania kolekcja "Sztuka z Mazur", której wernisaż odbył się 1 maja. Kto jeszcze nie widział, będzie miał ku temu świetną okazję.
Wydarzenie będzie odbywało się w podziemiach galerii czyli w schronie przeciwlotniczym z 1944 roku. Będzie więc możliwość zwiedzenia tego zabytkowego miejsca, który przypomni starszym, a przybliży tym młodszym historię Giżycka.

Przy okazji Nocy Muzeów przy galerii odbędzie się piknik "Zdrowo i kulturalnie". Prezentowane będą stoiska producentów zdrowej, lokalnej żywności. Koło Gospodyń Wiejskich "Sielanka" w Spytkowie wystąpi z pokazem pieczenia sękacza oraz bezpłatną degustacją tego pysznego ciasta, świeżo wyciskanych soków, gofrów na patyku, lemoniady.

Patronat nad piknikiem objął minister rolnictwa i rozwoju wsi, a gościem specjalnym będzie sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stefan Krajewski. Piknik odbędzie się w sobotę, 18 maja 2024 r. w Giżycku na placu przy Galerii Schron Giżycko w godzinach od 19 - 21.
KT

Fot. Katarzyna Tomaszewicz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5