Złodzieje z powiatu giżyckiego okradli magazyny w Białej Piskiej

2024-05-09 10:29:16(ost. akt: 2024-05-09 10:32:09)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Trzech mieszkańców powiatu giżyckiego włamało się do magazynów w Białej Piskiej. Ich łupem padły trofea myśliwskie i elektronarzędzia o łącznej wartości ponad 36 tysięcy złotych. Szybko wpadli w ręce policjantów z Białej Piskiej.
Na początku maja tego roku nieznani sprawcy włamali się do dwóch hal magazynowych na terenie Białej Piskiej. Do pierwszego magazynu weszli wyważając drzwi łomem. Zabrali 5 sztuk trofeów myśliwskich - były to wieńce jelenia byka o wartości 23 000 zł.Do drugiego magazynu dostali się wyważając okno. Po włączeniu się alarmu jeden ze sprawców zdążył ukraść jedynie walizkę z elektryczną z zaciskarką do przewodów elektrycznych o wartości ponad 13 000 zł.


Policjanci z Komisariatu Policji w Białej Piskiej bardzo szybko ustalili i zatrzymali sprawców tych włamań. To trzej mieszkańcy powiatu giżyckiego w wieku od 25 do 48 lat. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a po zebraniu materiału dowodowego każdy z nich usłyszał po dwa zarzuty kradzieży z włamaniem.

Złodzieje przyznali się do popełnienia tych przestępstw twierdząc, że skradzione przedmioty zamierzali sprzedać. Poroża ukryli w garażu, a walizkę z elektronarzędziami policjanci znaleźli w bagażniku samochodu jednego ze sprawców. Tym samym funkcjonariusze odzyskali w całości skradzione mienie.

Policjanci ustalili też, że jeden z zatrzymanych mężczyzn był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Giżycku celem odbycia kary 25 dni pozbawienia wolności. 48-latek z policyjnego aresztu trafił do zakładu karnego.

Sprawcom kradzieży z włamaniem grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.
KPP w Piszu

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5