Trzy wypadki, 11 kolizji, 162 kontrole - majowy weekend na drogach powiatu giżyckiego

2024-05-06 14:11:55(ost. akt: 2024-05-06 12:16:12)
Podczas długiego weekendu policjanci przeprowadzili 162 kontrole drogowe, pracowali na miejscu 3 wypadków drogowych oraz 11 kolizji. Odnotowali 107 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego 84 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi. Wyeliminowali z ruchu 2 nietrzeźwych kierowców, którym zostało zatrzymane prawo jazdy.
Jak informuje giżycka Policja, od 30 kwietnia do 5 maja trwały działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach podczas długiego weekendu majowego. Funkcjonariusze obecni byli na ulicach naszego powiatu oraz nad jeziorami i w okolicach gdzie odbywała się impreza Dni Giżycka - Majówka - Wielkie Otwarcie Sezonu Giżycko 2024. W tym czasie zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci oraz czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich mieszkańców i osób wypoczywających w naszym powiecie.

Niestety, pomimo policyjnych apeli znaleźli się kierowcy, którzy za nic mieli bezpieczeństwo własne oraz innych. Zbyt szybka i brawurowa jazda, wyprzedzanie na trzeciego, nie ustępowanie pierwszeństwa oraz jazda bez pasów bezpieczeństwa to najczęstsze przewinienia, do których doszło w trakcie majowego weekendu.

Przez 6 dni policjanci przeprowadzili 162 kontrole drogowe, przebadali 140 kierowców na stan trzeźwości, w tym zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Kierowca nissana miał ponad 1 promil alkoholu, natomiast kierowca mercedesa blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowcom zatrzymano elektronicznie prawo jazdy.

Policjanci ogółem ujawnili 107 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego 84 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi. Odnotowali 11 kolizji i 3 wypadki drogowe, w których zostały 3 osoby ranne. 84 kierowców poruszało się z nadmierną prędkością za co zostali ukarani mandatami i otrzymali punkty karne.

Policjanci zatrzymali również 9 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan pojazdu i brak badań technicznych. Natomiast 2 kierowców postanowiło prowadzić pojazd pomimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5