Targi Pracy i Edukacji. Dlaczego warto na nich być?

2024-04-12 09:27:53(ost. akt: 2024-04-12 09:40:19)

Autor zdjęcia: Katarzyna Tomaszewicz

17 kwietnia w Giżycku odbędzie się kolejna edycja Targów Pracy i Edukacji. Organizują je: Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Giżycku i Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku.
Organizatorzy zapraszają i podają kilka mocnych powodów, dla których każdy zainteresowany powinien się tam znaleźć!
1. Aktualne oferty pracy stałej i sezonowej - niepowtarzalna możliwość poznania lokalnych pracodawców, ich wymagań i oczekiwań.
2. Oferta dydaktyczna placówek edukacyjnych, w tym szkół średnich, wyższych i policealnych.
Stoiska doradcze specjalistów z zakresu rynku pracy
3. Jeśli stoisz przed wyborem swojej drogi, zastanawiasz się "co dalej?", szukasz pomysłu na siebie i swoją karierę - to wydarzenie jest właśnie dla Ciebie!

Targi Pracy i Edukacji pod hasłem "Kierunek Kariera" odbędą się 17 kwietnia w godz. 10:00 - 12:00 w Zespole Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku, ul. Tadeusza Kościuszki 23.

Celem inicjatywy jest pomoc młodym ludziom w wyborze przyszłej ścieżki edukacyjno-zawodowej, umożliwienie młodzieży nawiązania bezpośredniego kontaktu z pracodawcami, specjalistami rynku pracy oraz poznanie oferty dydaktycznej szkół wyższych i policealnych.

- Do uczestnictwa w przedsięwzięciu planujemy zaprosić instytucje rynku pracy, lokalne firmy, agencje zatrudnienia , które poszukują pracowników, przedstawicieli służb mundurowych, a także placówki oświatowe i uczelnie wyższe - informują organizatorzy.
Targi Pracy i Edukacji stanowić będą okazję dla lokalnych pracodawców do zaprezentowania prowadzonej działalności, przedstawienia ofert zatrudnienia oraz wymagań stawianych potencjalnym kandydatom do pracy.

Tegoroczne targi wpisują się w ogólnopolskie wydarzenie, jakim jest Rok Edukacji Ekonomicznej ustanowiony przez Senat RP. Podczas targów młodzież z Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu weźmie udział w seminarium o tematyce ekonomicznej, które przeprowadzą zaproszeni specjaliści.
Wydarzenie zostało objęte patronatem Burmistrza Giżycka.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5