48 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość

2024-04-02 10:54:17(ost. akt: 2024-04-02 11:00:25)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Od 29 marca giżyccy policjanci zatrzymali 8 nietrzeźwych kierujących, w tym 2 pijanych rowerzystów, a także 2 kierujących na zakazie. Policjanci przeprowadzili łącznie 144 kontrole drogowe, zatrzymali także 48 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.
Okres świąt na drogach powiatu giżyckiego był dla policjantów bardzo pracowity.
- Policjanci przeprowadzili łącznie 144 kontrole drogowe, zatrzymali 48 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, 5 kierowcom zatrzymano dowody rejestracyjne za brak badań technicznych pojazdu. Na 121 przebadanych kierujących na stan trzeźwości 8 z nich było pijanych, w tym dwóch rowerzystów. Także w ręce policjantów wpadło 2 kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazd posiadając aktywny zakaz prowadzenia pojazdów - informuje giżycka Policja.

Pierwszy z nietrzeźwych kierowców został ujęty przez świadków w Giżycku. Jak relacjonowali świadkowie, kierowca opla jechał od miejscowości Spytkowo w kierunku Giżycka środkiem jezdni, na zakręcie wyprzedzał inne pojazdy. Wszystko wskazywało na to, że może być pijany. Kiedy kierowca opla zatrzymał się przed jednym ze sklepów, świadkowie odebrali mu kluczyki i powiadomili policjantów. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 60-letni kierujący miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Kierowca jechał z 51-letnią pasażerką.

Drugi z pijanych kierowców również został zatrzymany przez świadków. Do zdarzenia doszło w Giżycku na ul. Kościuszki. Jak relacjonowali świadkowie, kierowca opla będąc na skrzyżowaniu i wykonując manewr skrętu w prawo zjechał na chodnik, gdzie uderzył w słup sygnalizatora. Na szczęście osoby, które oczekiwały na przejście zdążyły się odsunąć z miejsca i uniknęły potrącenia.

Z relacji również wynika, że kierowca wyszedł z pojazdu i prosił przechodniów o pomoc w wypchnięciu pojazdu, którym chciał odjechać z miejsca. Z uwagi na widoczny stan nietrzeźwości kierowca opla został ujęty przez świadka i przekazany funkcjonariuszom Policji. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 36-letni kierowca miał 3 promile alkoholu w organizmie.

Trzeci z kierowców nie zastosował się do znaku „STOP”. Kiedy policjanci wydali wyraźny sygnał do zatrzymania się, kierowca nie reagował i oddalał się ulicami Giżycka. Podając komunikat innym patrolom policyjnym, uciekający kierowca skody został zatrzymany na terenie centrum handlowego. 42-letni mężczyzna porzucił auto za jednym z punktów handlowych, pasażerowie uciekli i ukryli się w placówce handlowej, a sam kierowca uciekając przez ogrodzenie został zatrzymany przez policjantów.

Okazało się, że kierujący nie posiadał uprawnień i miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. W związku z podejrzeniem kierowania pod działaniem alkoholu bądź środków odurzających od kierowcy została pobrana krew. Ponadto w trakcie wykonywania czynności służbowych w związku z zabezpieczeniem pojazdu policjanci zauważyli innego kierowcę, który na parkingu centrum handlowego „kręcił tzw. bączki”, wprowadzał pojazd w poślizg.

Policjant, który wykonywał czynności po cywilnemu podszedł do kierującego bmw i polecił zatrzymanie się oraz okazanie dokumentów. Mężczyzna był opryskliwy i wulgarny oświadczył, że okaże dokumenty umundurowanym policjantom. Wezwany na miejsce patrol prewencji wylegitymował kierującego bmw i sprawdził jego stan trzeźwości okazało się, że miał 2 promile alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy, odpowie również za wykroczenie.

Kolejni dwaj nietrzeźwi kierowcy zostali zatrzymani w m. Piękna Góra i w Giżycku na ul. Dąbrowskiego. 74-letni kierowca opla, który jechał przez m. Piękna Góra miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast zatrzymany do kontroli w Giżycku na ul. Dąbrowskiego kierowca również opla miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca swojego zachowania nie kwestionowała oświadczył, że odwoził do domu kuzyna. 42-latek stracił prawo jazdy.
Źródło: KPP Giżycko

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5