Dzięki wygranej Giżycka w konkursie 20 rodzin otrzymało wsparcie

2024-03-28 12:00:00(ost. akt: 2024-03-28 14:04:18)

Autor zdjęcia: Katarzyna Tomaszewicz

W styczniu tego roku Giżycko zwyciężyło w pierwszym etapie krajowego Plebiscytu Świeć się z Energą na najpiękniejsze iluminacje świąteczne. Dzięki głosom internautów zdobyliśmy tytuł świetlnej stolicy województwa warmińsko-mazurskiego i voucher na sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł. 28 marca sprzęt trafił do potrzebujących giżycczan.
Podsumowanie akcji i przekazanie sprzętu odbyło się w Miejskiej Bazie Sportów Wodnych. Obecni byli organizatorzy konkursu: przedstawicie Grupy Energa oraz Polska Press, burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz oraz przedstawiciele instytucji pomocowych, którzy pomogli wskazać potrzebujące rodziny: Maria Popieluch, szefowa Stowarzyszenia "Promyk", Ewa Ostrowska - dyrektorka Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej oraz Robert Przybylski, kierownik zespołu w giżyckim MOPS-ie. Przy wyborze potrzebujących rodzin współdziała także pani Joanna Sudak, znana w mieście z akcji charytywnych.

- Dziękuję organizatorom, patronom medialnym i tym, którzy włączyli się w szukanie osób, którym ten sprzęt ma ulżyć w życiu - powiedział burmistrz Wojciech Karol Iwaszkiewicz. - Z jednej strony jest to miła zabawa, kiedy miasta w okresie świątecznym rozświetlają się ozdobami, a z drugiej wymierna pomoc potrzebującym. Cieszę się, że Giżycko zostało drugi raz zwycięzcą w województwie. Mam nadzieję, że będziemy poprawiać ten wynik.

Wydaje się, że taki podstawowy sprzęt jak odkurzacz, kuchenka, pralka to standard w każdym domu, ale jednak są ludzie, dla których zakup tych urządzeń jest dużym wysiłkiem finansowym i do takich właśnie osób trafił sprzęt zakupiony za wygraną w konkursie - do ludzi samotnych, schorowanych, potrzebujących.

W transporcie sprzętu do mieszkań giżycczan pomogli pracownicy Miejskiego Zakładu Komunalnego. Sprzęt AGD codziennego użytku trafił w sumie do 20 rodzin. Mieszkańcy otrzymali nowe pralki, kuchenki, mikrofalówki i odkurzacze. Mogą się cieszyć nimi jeszcze przed nadchodzącymi świętami.
KT

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5