IX Regionalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych 2024

2024-03-25 08:00:00(ost. akt: 2024-03-25 08:35:36)

Autor zdjęcia: Arch. SOSW w Giżycku

Pierwszego dnia wiosny, 21 marca 2024 r. na gościnnym obiekcie Pływalni Krytej MOSiR w Giżycku rywalizowało 55 zawodników z 8 Klubów Olimpiad Specjalnych z naszego województwa.
Zawody organizował Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Giżycku, Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Osób o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych SZANSA oraz Pływalnia Kryta MOSiR.

Celem Olimpiad Specjalnych jest wspomaganie rozwoju osób z niepełnosprawnością intelektualną poprzez zapewnienie im udziału w treningach i współzawodnictwie sportowym. Równie ważnym celem jest zwiększenie świadomości społecznej poprzez szerzenie wiedzy na temat możliwości osób z tą formą niepełnosprawności.

Olimpiady Specjalne zostały stworzone w przekonaniu, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną, potrafią przy odpowiedniej zachęcie i instrukcji trenować, cieszyć się i czerpać korzyści z uczestnictwa w sportach indywidualnych i zespołowych dostosowanych, jeśli to niezbędne, do ich potrzeb i możliwości.

Celem imprezy było wyłonienie zawodników do reprezentacji na zawody ogólnopolskie w Rybniku oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do regularnych treningów pływackich.

Klub Olimpiad Specjalnych przy SOSW w Giżycku reprezentowali uczniowie: Jakub Kitowicz, Damian Matusiewicz, Kamil Głuszonek, Jakub Zawiski, Aleksander Mischel, Jakub Budny, Jakub Gadomski, Julia Zawojska, Konrad Kotarski, Michał Jastrzębski oraz absolwenci: Karol Jarosz, Adrian Cymcyk , Kamila Jagaczewska, Mateusz Koroś, Marcin Olszewski, Michał Czajka i Magda Caban.

Ogromny wkład w organizację i przebieg imprezy wnieśli pracownicy SOSW, pracownicy pływalni, sędziowie, lekarz zawodów, ratownicy i wolontariusze.

- Dziękujemy bardzo wszystkim darczyńcom, rodzicom i gościom za okazane serce oraz wspaniałe kibicowanie - podsumowują organizatorzy z SOSW w Giżycku.


Fot. SOSW w Giżycku

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5