IX Regionalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych

2024-03-20 08:00:00(ost. akt: 2024-03-20 08:40:19)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora SOSW Giżycko

21 marca na giżyckiej pływalni odbędzie się IX Regionalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych. Zawody rozpoczną się o godz. 10 uroczystą ceremonią otwarcia.
Do rywalizacji przystąpi 60 zawodników, reprezentantów dziewięciu ośrodków województwa warmińsko-mazurskiego. Zgodnie z regulaminem Olimpiad Specjalnych podzieleni zostaną na grupy sprawnościowe według wieku, stopnia niepełnosprawności, płci oraz wyników uzyskanych w zawodach lokalnych. W zależności od możliwości i umiejętności wystartują na dystansach od 15 m ze sprzętem i asystą do 100 m.

Celem mityngu jest wyłonienie reprezentacji naszego województwa na IX Ogólnopolski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych Rybnik 2024 oraz popularyzacja pływania jako dyscypliny sportu umożliwiającej odnoszenie sukcesów osobom z niepełnosprawnościami.

Tradycyjnie pomoc organizatorom zaoferowali niezawodni partnerzy: giżyckie firmy, stowarzyszenia, samorządowcy, rodzice zawodników, wolontariusze z giżyckich szkół, sędziowie, lekarze , ratownicy wodni i medyczni.

Organizatorami zawodów są: SOSW w Giżycku, Pływalnia Kryta MOSIR, Klub Olimpiady Specjalne-Polska przy SOSW oraz Stowarzyszenie "Szansa" w Giżycku. .
Organizatorzy Mityngu2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5