Sześć przestępstw ciągu 19 dni. 66-latek szedł na rekord?

2024-02-22 10:41:32(ost. akt: 2024-02-22 10:45:29)
Ilustracja do artykułu

Ilustracja do artykułu

Autor zdjęcia: Archiwum policji

W ciągu zaledwie 19 dni 66-letni mężczyzna dopuścił się popełnienia sześciu przestępstw dotyczących m.in. prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, zniszczenia cudzej rzeczy, gróźb karalnych oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza jak i znieważenia funkcjonariusza podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych.
Na czas prowadzonego postępowania sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

- Do przestępczego zachowania 66-latka doszło w okresie od 31 stycznia do 18 lutego br. - informuje giżycka Policja. - Mężczyzna począwszy od 31 stycznia br. mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu jeździł autem po miejscowości Wilkasy (gm. Giżycko), gdzie został zatrzymany przez policjantów. Kolejny raz pijany wsiadł „za kółko” 18 lutego br. również został zatrzymany, tym razem w miejscowości Jagodne Wielkie (gm. Miłki).

Kolejne przestępstwa dotyczyły zniszczenia pojazdu w postaci urwania dwóch lusterek zewnętrznych i połamania automatycznej anteny radiowej. Właściciel auta poniósł straty na łączną kwotę 2000 złotych.

Natomiast w jednym z mieszkań na terenie Giżycka zniszczył elektryczny piecyk, telewizor, oraz wybił szybę w drzwiach. Zniszczeń dokonał na łączna kwotę 2800 złotych.

66-latek również groził innemu mężczyźnie pozbawieniem życia i zniszczenia jego pojazdu. Ponadto podczas prowadzonej interwencji przez policjantów w związku z zatrzymaniem mężczyzny w stanie nietrzeźwości za kierownicą, naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy jak i znieważył funkcjonariuszy podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych.

Mężczyzna usłyszał sześć zarzutów. Na czas prowadzonego postępowania sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.
Źródło: KPP Giżycko


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5