Julia Kudrycka najszybsza w ogólnopolskich zawodach

2024-01-09 09:00:00(ost. akt: 2024-01-09 09:02:52)

Autor zdjęcia: Arch. UKS Sekcja Łyżwiarsko-Wrotkarska przy MOSiR w Giżycku

Julia Kudrycka już po pierwszym dniu Ogólnopolskich Zawodów Dzieci w łyżwiarstwie szybkim w Warszawie, organizowanych przez Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego, miała dwa złote medale i prowadziła w klasyfikacji wielobojowej kategorii E2 (11 lat).
Młoda giżycczanka walczyła w tych zawodach samotnie, bez bezpośredniego wsparcia trenerki Jolanty Maksymiuk i koleżanek z UKS Sekcja Łyżwiarsko-Wrotkarska przy MOSiR w Giżycku, ale jak widać jej tato bardzo dobrze sprawdził się w roli trenera i opiekuna.
Julia zwyciężyła w biegu na 300 i 500 m w gronie 31 najlepszych zawodniczek w swojej kategorii. Dodajmy, że w tym gronie Julia jest chyba jedyną zawodniczką, która w tym sezonie jeszcze nie trenowała ani nie startowała na torze lodowym.

Drugiego dnia zawodów na 300 m Julia pojechała spokojnie i ostrożnie, ale na tyle szybko, żeby zwyciężyć z bezpieczną przewagą. Do finałowego biegu na 500 m przystąpiła jako liderka klasyfikacji wielobojowej i zwyciężyła zdecydowanie, potwierdzając dobrą formę i to, że w tych zawodach była najlepszą zawodniczką w kategorii E2 (do 11 lat).W sumie zdobyła dwa złote medale na 300 m, dwa złote medale na 500 m i puchar za zwycięstwo w wieloboju.

- Julia ma wszystko o czym marzyła przed tymi zawodami. Wielkie gratulacje! - czytamy na profilu UKS Sekcja Łyżwiarsko-Wrotkarska przy MOSiR w Giżycku. Młoda zawodniczka ma talent i pracowitość, zaangażowanie w treningi. Poza tym potrafi utrzymać koncentrację w czasie zawodów, a to bardzo cenne szczególnie, gdy nie ma możliwości trenowania na torze i o błąd bardzo łatwo.