Bartłomiej Osior trzeci w Maratonie w Czarnogórze

2023-12-28 11:00:00(ost. akt: 2023-12-28 11:23:22)

Autor zdjęcia: Arch. B. Osiora

Wylatując z żoną i przyjaciółmi na weekend do Czarnogóry, nawet w najbardziej optymistycznym scenariuszu nie zakładałem, że mogę stanąć na podium w Kotorze - mówi Bartłomiej Osior, biegacz z Wydmin.
- Tym startem chciałem po prostu dobrze zakończyć ten trudny, przeplatany wieloma kontuzjami sezon. I zakończyłem. Najlepiej jak tylko mogłem. O tym, że mam szansę na TOP 3 dowiedziałem się po 21 kilometrach, kiedy wszyscy półmaratończycy zbiegli do mety. Wtedy okazało się, że jestem trzeci. Biegłem w wielu ważnych dla mnie intencjach, co bez wątpienia było dodatkową motywacją. Wiedziałem, że zrobię wszystko, żeby zakończyć ten maraton na podium - relacjonuje Bartłomiej Osior.


Bokeški Maraton odbył się 17 grudnia. Start biegu zlokalizowany był w Tivat, meta w Kotorze. Cała trasa biegła granicą lądu i Zatoki Kotorskiej, z obłędnymi widokami na kolejne pasma górskie. Na starcie maratonu i półmaratonu stanęło łącznie około 1000 zawodników z ponad 30 państw.


Na dystansie 21 kilometrów Wioskę Biegaczy reprezentowali Beata Osior i Łukasz Sawicki. Bokeški Maraton to impreza na absolutnie najwyższym poziomie organizacyjnym, warta polecenia, a magiczna Czarnogóra jest miejscem, do których na pewno warto wrócić na dłużej.Fot. Arch. B. Osior

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5