Kiermasz pełen cudów w Gietrzwałdzie

2021-05-19 15:35:53(ost. akt: 2021-05-19 15:38:46)   Artykuł sponsorowany
Wędliny, sery, przyprawy, domowe chleby, tradycyjne potrawy, słodkie wypieki oraz produkty rękodzielnicze... Cuda, które cieszą nie tylko podniebienie i oczy, będzie można skosztować i zobaczyć już 23 maja w Ogrodach Gietrzwałdzkich.
- Od dłuższego czasu przymierzaliśmy się do zorganizowania kiermaszu zdrowej żywności oraz rękodzieła - mówi Dorota Grzeszczuk z Urzędu Gminy w Gietrzwałdzie. - Niestety, nie było ku temu sprzyjających warunków. Już w ubiegłym roku przez pandemię koronawirusa ludzie w większych miastach i nie tylko, częściej zaczęli zaglądać na rynki owocowo-warzywne, aby robić zakupy. Tak jest bezpiecznej. Najważniejsze są jednak ekologiczne produkty, które od wielu lat zyskują coraz szerszy krąg zwolenników.

- Ludzie zaczęli szukać zdrowej żywności, więc różnego rodzaju rynki i ryneczki zyskały na popularności - mówi Dorota Grzeszczuk. - Dużą zachętą było to, że w dobie walki z koronawirusem i co za tym idzie, sprzyjaniu lokalnej działalności, zlikwidowano opłaty za miejsca na targowiskach.

Dodatkowym impulsem było zorganizowanie wiosną w gminie Gietrzwałd, razem z Powiatem Olsztyńskim, cyklu otwartych dla przedsiębiorców konferencji, podczas których rozmawiano o turystyce. Na jednym ze spotkań gościły przedstawicielki z gminy Purda, które dzieliły się swoimi inicjatywami związanymi z promowaniem lokalnych produktów.

- Nawiązaliśmy kontakt z grupą "Rzemieślnicy smaku" - mówi Dorota Grzeszczuk. - Okazało się, że są skłonni pomóc nam zorganizować pierwszy kiermasz. Do projektu zaprosiliśmy również naszych lokalnych przetwórców.
Kiermasz odbędzie się 23 maja w godz. 9.00-13.00 w Ogrodach Gietrzwałdzkich przy ulicy Kościelnej. Do udziału w nim zgłosiło się około dwudziestu wystawców. Na jednym ze stoisk będzie można skosztować zupę oraz pierogi z restauracji, która działa przy gietrzwałdzkim sanktuarium.
- Zamieszczona przez nas informacja na Fanpage’u oraz film zapowiadający kiermasz cieszą się ogromną popularnością. Liczę, że to przełoży się na liczbę klientów kiermaszu - mówi Joanna Jaguszewska zajmująca się promocją wydarzenia.

Chętni, lokalni producenci którzy chcieliby wystawić się ze swoimi produktami mogą kontaktować się z organizatorem w gminie Gietrzwałd - tel. (89) 5241910.


Obrazek w tresci

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5