Puchar Polski Rugby Kobiet w Gietrzwałdzie

2017-06-20 09:15:09(ost. akt: 2017-06-20 09:17:40)
Urokliwy Stadion Leśny przy ul. Stadionowej w Gietrzwałdzie będzie areną zmagań kobiet grających w rugby. 24 czerwca 2017 roku zjadą się tu zawodniczki z czołowych klubów tej dyscypliny sportu w Polsce.
Okazuje się, że rugby uznawane przez niektórych, za sport dla silnych mężczyzn może być ulubioną dyscypliną wielu kobiet. Będzie się o tym można przekonać, przyjeżdżając w ostatnią sobotę czerwca (24.06.2017r.) do Gietrzwałdu, który na ten dzień zamieni się w stolicę Polski w rugby. To wszystko za sprawą zawodniczek KS Rugby Gietrzwałd i byłych zawodników rugby, którzy dziś trenują młode adeptki: Leszka Bors, Grzegorza Marszałka i Karola Lewkowicza – wszystkich łączy jeden mianownik: rugby.

To druga tego typu impreza sportowa w Gietrzwałdzie. Ubiegłoroczny Puchar Polski Rugby w tej miejscowości został wysoko oceniony przez władze Polskiego Związku Rugby w Warszawie, które przyznały, po raz kolejny, organizację ogólnopolskich rozgrywek dla Gietrzwałdu.

Dziewczyny z Klubu Sportowego Rugby bardzo liczą na wsparcie kibiców z Warmii i Mazur, dlatego też zapraszają do Gietrzwałdu wszystkich fanów ale też osoby chcące spędzić miło czas. Impreza sportowa ma za zadanie integrować całe rodziny, zachęcać do zdrowego trybu życia. O Puchar Polski w Rugby Kobiet będą rywalizować czołowe polskie drużyny tej dyscypliny sportu: Legia Warszawa, Biało-Zielone Ladies Lechia Gdańsk, Diablice Ruda Śląska, Black Roses Poznań, Juvenia Kraków, Miedziowe Lubin, AZS AWF Warszawa no i oczywiście KS Rugby Gietrzwałd.

Oficjalne otwarcie zawodów planowane jest na 24 czerwca na godz. 10:00. Rozgrywki potrwają do godz. 17:00. Po rozgrywkach o godz. 18.00 pełniący funkcję wójta gminy Gietrzwałd Radosław Marcin Nojman zaprasza wszystkich na „Muzyczne Powitanie Lata” - koncert muzyki tanecznej, który odbędzie się także na Stadionie Leśnym w Gietrzwałdzie. Wstęp na rozgrywki pucharowe i na koncert jest bezpłatny!


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5