Nasze dzieci przygotowują się do występu od dawna!

2017-05-26 13:42:51(ost. akt: 2017-05-26 13:43:30)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W gminie Gietrzwałd po raz pierwszy odbędzie się Przegląd Szkolnych Form Teatralnych. Młodzi aktorzy zaprezentują swoje spektakle na scenie w GOK.
Data 26 maja to data szczególna dla każdego dziecka i dla każdej mamy. W roku jubileuszu 140. rocznicy objawień Matki Bożej na Dzień Matki do Gietrzwałdu przyjadą szkolne teatry, żeby zaprezentować publiczności swoje przedstawienia.
Przegląd Szkolnych Form Teatralnych odbędzie się już po raz kolejny, ale po raz pierwszy w Gietrzwałdzie. A powód jest szczególny, bo to wydarzenie zostało wpisane do kalendarza imprez związanych ze 140. rocznicą objawień Matki Bożej i 50. rocznicą koronacji obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

Do udziału w gietrzwałdzkim Przeglądzie Szkolnych Form Teatralnych zgłosiły się szkoły z Olsztyna, Nidzicy, Mostkowa, Reszla i oczywiście ze Szkoły Podstawowej w Gietrzwałdzie.

— W repertuarze przeglądu, oprócz przedstawień teatralnych, mamy także formy wokalne i taneczne — mówi ks. Adam Bielinowicz z archidiecezji warmińskiej w Olsztynie. — Tego typu przeglądy zawsze cieszą się zainteresowaniem wśród dzieci.

— Nasze dzieci przygotowują się już od dłuższego czasu — mówi Bożena Reszka, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Gietrzwałdzie. — Zresztą bardzo chętnie biorą udział w przygotowaniu przedstawień teatralnych. Pierwsze z nich miało miejsce pod koniec ubiegłego roku. Wtedy wystawiły jasełka.

Przegląd odbywa się pod patronatem arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, metropolity warmińskiego. Współorganizatorami wydarzenia są Urząd Gminy w Gietrzwałdzie i Gminny Ośrodek Kultury. Wszystkie występy będą się odbywały w sali widowiskowej GOK. Początek przeglądy o godz. 10. Wstęp jest wolny.
WG

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5