Wilno z lotu ptaka w Gietrzwałdzie

2017-03-24 12:00:00(ost. akt: 2017-03-24 13:48:04)
wilno z gory

wilno z gory

Autor zdjęcia: archiwum

Gminny Ośrodek Kultury w Gietrzwałdzie zaprasza na wernisaż wystawy Sauliusa Paukštysa „Wilno z lotu ptaka ”, która odbędzie się w piątek o godzinie 18.
Gminny Ośrodek Kultury w Gietrzwałdzie zaprasza na wernisaż wystawy Sauliusa Paukštysa „Wilno z lotu ptaka ”, która odbędzie się w piątek o godzinie 18.

Saulius Paukštys jest uznawany przez krytyków za najbardziej wyrazistą postać fotografii postmodernistycznej na Litwie. Jego zdjęcia ukazują jedno z najpiękniejszych miast świata, jakim jest Wilno.
— Na wystawie zaprezentowanych będzie 28 prac Sauliusa Paukštysa — mówi Marcin Sieczkowski, wójt gminy Gietrzwałd i dodaje. — Widoków tych, nie ujrzymy spacerując klimatycznymi uliczkami Starego Miasta, ponieważ litewski fotografik pokazał Wilno z lotu ptaka.

Wernisażowi towarzyszyć będzie muzyczny klimat Wilna, przygotowany przez Grzegorza Jacka Pawłowskiego, smakołyki wileńskie, bezpłatne foldery o Wileńszczyźnie oraz film „Litwa nowa i zaskakująca”. Słowo wstępne wygłosi dr Bogusław Rogalski, doradca ds. międzynarodowych w Parlamencie Europejskim. W organizację wystawy włączył się również Janusz Dziugiewicz, sekretarz Konsulatu Honorowego Republiki Litewskiej w Gdańsku.

Wystawa prac Paukštysa nie jest jedynym wydarzeniem kulturalnym, które organizuje w tym roku Gminnym Ośrodku Kultury w Gietrzwałdzie. — Była już wystawa malarstwa Alesia Puszkina z Białorusi oraz plakatów Wojciecha Korkucia — mówi Jacek Adamas, dyrektor GOK w Gietrzwałdzie. — Dla nas jest to szczególnie ważne, że jest to wystawa zdjęć Wilna, które zawsze kojarzone będzie z walką o odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku, tym bardziej, że już za rok będziemy świętować 100. rocznicę tego wydarzenia — dodaje.

Kuratorem wystawy jest Wojciech Gudaczewski, członek Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej. Prace Sauliusa Paukštysa będzie można oglądać do 17 kwietnia. Współorganizatorami są Konsulat Honorowego Republiki Litewskiej w Gdańsku, Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej w Olsztynie i Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej w Ostródzie.
WG

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5