Wielkie Wierzno zyska nową strażnicę. Mieszkańcy będą czuli się bezpiecznie

2023-10-09 11:16:01(ost. akt: 2023-10-09 13:44:51)

Autor zdjęcia: PSP Braniewo

W sobotę 7 października w miejscowości Wielkie Wierzno w gminie Frombork miała miejsce wyjątkowa uroczystość — symboliczne wkopanie łopat pod budowę niezwykle ważnego obiektu, czyli strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielkim Wierznie.
Wszystko zaczęło się w roku 2022 roku, kiedy zrodziła się idea stworzenia nowego obiektu łączącego dwie funkcje — w wydzielonej części miałaby funkcjonować świetlica wiejska, w pozostałej — strażnica OSP Wielkie Wierzno.

Wiceminister Andrzej Śliwka: — Pacjenci nie mają barw politycznych. Ponad 21 milionów na onkoloię w WSZ w Elblągu

Plany stają się rzeczywistością, a inwestycja zostanie zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych (1 mln 960 tys. zł) i środkom własnym Urzędu Miasta Frombork. Koszt realizacji zadania to łącznie ponad 2 mln 370 tys. zł.

Zakończenie budowy i oddanie obiektu do użytku planowane jest na wrzesień 2024 roku.

Obiekt ma być dwukondygnacyjny z pomieszczeniami socjalnymi, sanitarnymi, kuchennymi oraz przebieralniami i pomieszczeniami gospodarczymi, który będzie pełnił funkcję świetlicy wiejskiej oraz strażnicy dla jednostki Ochotniczej
Straży Pożarnej w miejscowości Wielkie Wierzno.

Pierwszą kondygnację stanowić będą dwa garaże na pojazdy pożarnicze OSP oraz pomieszczenia niezbędne do prawidłowego funkcjonowania jednostki.

W drugiej części budynku na parterze znajdzie się świetlica wiejska wykorzystywana między innymi przez mieszkańców sołectw Wielkie Wierzno i Nowe Sadłuki. Ta część budynku będzie posiadała niezbędne zaplecze oraz pełne wyposażenie. Druga kondygnacja przeznaczona będzie na
funkcjonowanie świetlicy strażackiej (miejsce spotkań, narad i szkoleń strażaków).

W sąsiedztwie budynku zaplanowano m.in.: dojazdy, parking, plac manewrowy w strefie wyjazdów alarmowych, elementy małej architektury (m.in. maszt flagowy), tereny zielone oraz niezbędną dla nieruchomości infrastrukturę zewnętrzną.

Fot. PSP Braniewo

Fot. PSP Braniewo

W sobotnim wydarzeniu wzięli udział m.in.: Leonard Krasulski – poseł na Sejm RP, Andrzej Śliwka – wiceminister aktywów państwowych, Łukasz Kochan – pełnomocnik wojewody ds. bezpieczeństwa, Karol Motyka – starosta braniewski, Jacek Kosiński – zastępca burmistrza Fromborka, Tomasz Sielicki – prezes zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Braniewie, st. bryg. Ireneusz Ścibiorek – komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. Po uroczystym apelu, który odbył się w obecnej remizie OSP Wielkie Wierzno, uczestnicy uroczystości przenieśli się na miejsce, w którym powstać ma nowy obiekt, gdzie nastąpiło symboliczne wbicie łopat.

Fot. PSP Braniewo

Fot. PSP Braniewo

Fot. PSP Braniewo

Fot. PSP Braniewo

Już jest! Najnowsze wydanie Tygodnika Dziennik Elbląski. Nasza gazeta jest dostępna w sprzedaży przez cały tydzień, zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej.

Dziennik Elbląski znajdziesz w salonach prasowych, sklepach, na pocztach i stacjach Orlen, a także bez wychodzenia z domu na www.kupgazete.pl.


Co znajdziesz w najnowszym numerze?

Informacje z Elbląga i powiatu elbląskiego: Bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w Twoim regionie.

Kalendarz imprez: Planuj swój wolny czas z naszym kalendarzem imprez, aby nie przegapić żadnej atrakcji, sprawdź najciekawsze wydarzenia w Elblągu.

Wiadomości sportowe: Śledź relacje z wydarzeń sportowych, kibicuj drużynom z Elbląga!

Program TV: Nie przegap ulubionych programów telewizyjnych.

Krzyżówka: Rozwijaj umysł i baw się przy naszej krzyżówce. Ciekawe hasła i zagadki czekają!

Gdzie nas znaleźć?

Wersja papierowa tygodnika Dziennik Elbląski: W sprzedaży przez cały tydzień w salonach prasowych, sklepach, na pocztach i stacjach Orlen.

Wersja elektroniczna: Dostępna bez wychodzenia z domu na www.kupgazete.pl.

Śledź Dziennik Elbląski i bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w Elblągu i powiecie elbląskim.W powiecie braniewskim Dziennik Elbląski ukazuje się razem z Gazetą Braniewską IKAT.Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


KONFERENCJA GOSPODARCZA ELBLĄG'23: RELACJA


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Fabiiian #3111679 12 paź 2023 00:43

    Pan Śliwka zawsze wśród ludzi i z ludźmi. Bardzo chwali się jego postawa. Mam nadzieję, że w niedzielę w wyborach ludzie się odwdzięczą. Ja planuję na niego głosować.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Zibi #3111631 10 paź 2023 13:37

    I to jest to na co mieszkańcy Wielkiego Wierzna czekali. Dziękujemy Panie Andrzeju za wsparcie w tak ważnej dla nas sprawie. Mam nadzieję,że kolejna kadencja po wyborach będzie równie produktywna i skuteczna

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5