Poczta Polska opublikowała nowy okolicznościowy znaczek. Widnieje na nim Mikołaj Kopernik

2023-01-25 14:09:16(ost. akt: 2023-01-25 14:17:51)
Portret Mikołaja Kopernika widniejący na znaczku na co dzień znajduje się na fromborskim epitafium w Bazylice archikatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Andrzej

Portret Mikołaja Kopernika widniejący na znaczku na co dzień znajduje się na fromborskim epitafium w Bazylice archikatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Andrzej

Autor zdjęcia: Poczta Polska

Poczta Polska opublikowała 25 stycznia nowy okolicznościowy znaczek pocztowy. Widnieje na nim Mikołaj Kopernik, a wszystko za sprawą 550-lecia urodzin i 480. rocznicy śmierci Wielkiego Astronoma.
Od zawsze aktywnie włączamy się w promowanie najważniejszych osiągnięć naukowych i dokonań wybitnych Polaków. Dlatego też w tym roku wydajemy dwa znaczki w ramach obchodów Roku Jubileuszu Mikołaja Kopernika — informuje Poczta Polska.

I przekazuje: — Jubileusz 550-lecia urodzin i 480. rocznica śmierci astronoma stały się dla nas inspiracją do wydania okolicznościowego znaczka z jego portretem, który na co dzień znajduje się na fromborskim epitafium w Bazylice archikatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Andrzeja.

— Portret Mikołaja Kopernika został namalowany techniką olejną na blasze miedzianej i wzorowany jest na jego wizerunkach pochodzących z dzieł Mikołaja Reussnera i Jakuba Boissarda. Obraz przedstawiający wizerunek polskiego astronoma posiada wielką wartość artystyczną. Jest jedynym zachowanym wizerunkiem Mikołaja Kopernika we Fromborku, w którym tworzył swoje dzieła aż przez 31 lat. Miasto było również ostatnim miejscem pobytu astronoma przed śmiercią — przypomina Poczta Polska.

Wyjątkowy znaczek wejdzie do obiegu już 29 stycznia.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5