Jak zniwelować przykry zapach potu?

2022-05-04 07:10:31(ost. akt: 2022-05-04 07:11:29)   Artykuł sponsorowany
Nieprzyjemny zapach pojawia się najczęściej w okolicach pach. To właśnie tutaj, w czasie dnia, bardzo intensywnie pracują gruczoły potowe. Oprócz mokrych śladów na ubraniu często wyczuwamy także charakterystyczną, nieładną woń. Nie jest to komfortowa sytuacja, dlatego wiele osób szuka sposobu, aby zachować świeżość i wyeliminować problem. Czy istnieją skuteczne sposoby, które sprawią, że przykry zapach potu przestanie się pojawiać? Czy antyperspirant w kulce bądź dezodorant okażą się wystarczające?
Pocenie – co warto o nim wiedzieć?
O poceniu wiemy naprawdę sporo. Od lat prowadzone są badania, które mają wskazać, kiedy występuje nadmierna potliwość oraz co można zrobić, aby wydzielającej się wilgoci było znacznie mniej. Wiemy także, jak działa antyperspirant w kulce, kiedy warto zastosować bloker oraz czemu dezodorant ma nieco inne właściwości niż wspomniane wcześniej produkty.

Warto wiedzieć, że ten charakterystyczny, nieprzyjemny zapach to skutek rozwoju bakterii, które namnażają się w miejscu gruczołów potowych. Czasami woń jest bardzo intensywna, co może wpływać na nasze samopoczucie, a dokładniej na odczuwanie dyskomfortu. Pocenie jest jednak procesem naturalnym i to, że występuje, nie jest czymś złym. Możemy natomiast znacząco je ograniczyć bądź też sprawić, że przestanie towarzyszyć mu nieprzyjemna woń.

Jak poradzić sobie z przykrym zapachem potu?
Skutecznych sposobów na poradzenie sobie z przykrym zapachem jest wiele. Najlepiej zastosować kilka z nich, dzięki czemu osiągniemy możliwie najlepsze rezultaty. W tym przypadku niezwykle ważna okazuje się codzienna higiena. Na przykład latem, kiedy temperatura za oknem jest wyższa, konieczne może być dwukrotne wzięcie prysznica w czasie jednej doby. Przydatne mogą być też chusteczki nawilżane, które pomogą nam oczyścić skórę pod pachami.

Jeżeli będziemy nosić ubrania z naturalnych, przewiewnych materiałów, to także ograniczymy pocenie. Warto wybierać rzeczy szyte z bawełny, wiskozy czy lnu. Ale czasami to wciąż za mało. Dobrze, aby każdego dnia sięgać też po kosmetyki przeznaczone do aplikacji w okolicach pach. Które warto wybierać?

Antyperspirant w kulce czy dezodorant – co wybrać?
Antyperspirant w kulce to bardzo często spotykany produkt, który na półkach sklepowych występuje w wielu wariantach. Korzystają z niego zarówno panowie, jak i panie. Różne kompozycje zapachowe sprawiają, że każdy może znaleźć kosmetyk odpowiedni dla niego. Antyperspirant nie tylko niweluje przykry zapach, ale wpływa także na pracę gruczołów potowych poprzez ich ograniczenie. To produkt, który z pewnością docenią osoby zmagające się z nadmierną potliwością lub te, które uprawiają sport.

Tymczasem dezodorant jest kosmetykiem o trochę słabszym działaniu, ale wciąż skutecznym. Przede wszystkim jego głównym zadaniem jest niwelowanie nieprzyjemnego zapachu. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w składzie składników antybakteryjnych. Dezodorant docenią w szczególności te osoby, które na co dzień nie narzekają na problem nadmiernej wilgoci w okolicach pach. Kosmetyk ten także występuje w wariancie dla kobiet oraz mężczyzn. Różnice wynikają głównie z zastosowanych w tym przypadku kompozycji zapachowych.

To, jaki produkt wybierzemy, powinno być zależne jedynie od naszych osobistych preferencji. Warto wypróbować zarówno jeden, jak i drugi kosmetyk bądź też stosować je naprzemiennie – na przykład w zależności od aktywności, jakie czekają nas w czasie dnia.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5