Zdrowy sen astmatyka - kilka porad

2021-10-26 09:40:52(ost. akt: 2021-10-26 09:42:24)   Artykuł sponsorowany
Jeśli chorujesz na astmę, z pewnością zauważyłeś, że wieczorem intensywność objawów nasila się. Co więcej, pozycja, w której śpisz, wilgotność powietrza i temperatura w sypialni oraz inne czynniki związane z porą snu, mogą być istotnymi czynnikami wyzwalającymi dotkliwość astmy. Dobrą wiadomość jest to, że istnieją kroki, dzięki którym Twój sen może być bezpieczniejszy i bardziej spokojny. Oto kilka strategii, które zapewnią Ci spokojną noc.
Najlepsze pozycje do spania przy astmie
Ułożenie ciała w czasie snu to jeden z ważniejszych elementów. Jakie pozycje sprawdzają się najlepiej dla osób chorujących na astmę?

Na plecach z uniesionymi ramionami i szyją
Podnieś szyję, plecy i ramiona za pomocą kilku poduszek. Dzięki temu Twoje drogi oddechowe będą mogły sprawniej pracować. Dodatkowo, jeśli masz problemy z zatokami, z pewnością skutki tej dolegliwości są najbardziej odczuwalne w nocy. Podniesienie ciała zapewni Ci lepszy drenaż zatok dzięki grawitacji. Pomoże Ci to zachować większą swobodę oddychania w czasie snu.

Na lewym boku z poduszką między nogami
Jeśli przyzwyczaiłeś się do spania na boku i nie możesz zasnąć w innej pozycji, z pewnością doświadczasz wielu niedogodności astmy w ciągu nocy. Najprostszym rozwiązaniem tego problemu jest umieszczenie poduszki między nogami. Dlaczego? Dzięki temu prostemu zabiegowi, masa Twojego ciała bardziej się rozłoży, co wywoła mniejszy nacisk na przeponę ułatwi oddychanie. Co więcej, dodanie poduszki będzie pomagać w utrzymaniu stabilnej i komfortowej pozycji w czasie snu, co wyeliminuje dodatkowy dyskomfort.

Co jeszcze ułatwi Ci spokojny sen? Oczywiście dobre podparcie. Materace nawierzchniowe zapewniają komfort najwyższej klasy. Właśnie to, czyni z nich świetną propozycja dla wszystkich osób mających problemy ze snem.

Obrazek w tresci


Czego należy unikać?
Znalezienie właściwego położenia w czasie snu to jedno, jednak równie ważną kwestią jest wykluczenie pozycji, które mogą pogorszyć objawy astmy.

Spanie na prawym boku
Dlaczego spanie akurat na prawym boku jest niewskazane? Naukowe badania udowodniły, że sen w tej pozycji zwiększa opór dróg oddechowych w ciągu nocy. Przyczyną tego jest fakt, że leżenie na prawym boku zwiększa napięcie błędnika, co aktywuje impulsy przywspółczulnego układ nerwowego, które powodują zwężenie się dróg oddechowych.

Spanie na brzuch
Warto unikać również spania na brzuchu. Choć jest to ulubiona pozycja snu wielu osób, to niestety ogranicza swobodę przepływu powietrza do płuc. Spanie na brzuchu jest szczególnie niezalecane dla osób śpiących na miękkich materacach, gdyż jeszcze bardziej blokuje to drogi oddechowe oraz może być przyczyną bólu pleców. Jeśli szukasz materaca dla siebie, koniecznie odwiedź sklep materacegdansk.eu. Z pewnością znajdziesz odpowiednie wsparcie dla swojego ciała, spośród bogatej oferty produktów.


Wskazówki dotyczące spania z astmą
Inne sposoby, dzięki którym poprawisz jakość swojego snu w ciągu nocy, to:
• Zmniejsz liczbę alergenów w sypialni. Rozważ użycie filtra powietrza;
• Często zmieniaj pościel, dzięki temu pozbędziesz się roztoczy i innych substancji drażniących, które mogą utrudniać oddychanie;
• Śpij pod pościelą wykonaną z naturalnej bawełny;
• Nie wpuszczaj do sypialni zwierząt domowych roznoszących sierść;
• Trzymaj swoje leki na astmę w łatwo dostępnym miejscu, do którego sięgniesz, nie wstając z łóżka.

Obrazek w tresci

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ewelina #3079088 27 paź 2021 12:02

    Świetny poradnik :) Znalezienie materaca online nie jest proste, mi zajęło prawie miesiąc, żeby mieć swoje top 3 materacy, którymi jestem zainteresowana i rzeczywiście spełniają moje wymagania. Teraz chyba pojadę do salonu materacy i je wszystkie wytestuje :) czy ktoś spał na materacu Hilding Salsa, Hilding Rumba bądź Electro i chciałby napisać swoje wrazenia?

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5