Będzie kolejny koncert piosenki autorskiej. Wystąpią Shantymentalni

2016-02-12 12:27:56 (ost. akt: 2016-02-12 13:40:19)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów

W piątek (19 lutego) we fromborskiej restauracji „Pod Wzgórzem” odbędzie się kolejny koncert piosenki autorskiej. Tym razem gościem będzie gdański zespół „Shantymentalni", a koncert odbędzie się z okazji czternastych urodzin zespołu.
"Shantymentalni" wykonują muzykę country, folk morski i irlandzki, a tak lider Piotr Słupczyński opisuje zespół:
„Nie chcieliśmy być zaszufladkowani i kojarzeni tylko z jednym gatunkiem. Dlatego obecnie występujemy pod dwoma nazwami: Shantymentalni - grając folk morski oraz jako The Peter"S grając muzykę country. Większość z nas pochodzi z nadmorskiego Trójmiasta.
W swoim dorobku artystycznym zgromadziliśmy wiele nagród. Na Ogólnopolskim Festiwalu Szantowym "Szanty pod Żurawiem 2009" autorski utwór "Kołysanka dla Gdańska" otrzymał nagrodę główną Marszałka Województwa Pomorskiego za "Najciekawszą szantę o tematyce pomorskiej". W 2011 r. zostaliśmy laureatami „Przepustki do Mrągowa”. Zagraliśmy wówczas na głównej scenie XXX Festiwalu Piknik Country w Mrągowie. 
Skład zespołu przez wszystkie lata zmieniał się wielokrotnie. Spowodowane to było ciągłym poszukiwaniem nowych brzmień, jakości i „tego czegoś”. Muzykę wykonujemy całkowicie "na żywo". Gatunki bliskie naszym sercom to: country, blues, folk morski, muzyka irlandzka.”

Zapraszamy zatem do restauracji „Pod Wzgórzem” w piątek (19 lutego) o godz. 19.

Wstęp wolny

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Shantymentalni #1934725 | 89.71.*.* 18 lut 2016 15:01

    Zdjęcie dość stare i skład się troszeczkę zmienił ale duch i miłość do grania pozostała. Zapraszamy www.shantymentalni.pl

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5