We Fromborku członkowie komisji diety za swoją pracę dostaną dopiero jutro

2015-09-10 14:39:59 (ost. akt: 2015-09-10 15:00:09)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Do naszej redakcji zadzwonił zniesmaczony Czytelnik z informacją, że członkowie komisji referendalnych we Fromborku diety za swoją pracę dostaną ze sporym opóźnieniem.
— Członkowie komisji referendalnych we Fromborku do tej pory nie otrzymali diet za swoją kilkunastogodzinną pracę w ostatnią niedzielę. Dostaną je dopiero w piątek! — mówi mężczyzna. — Biuro Komisarza Wyborczego przekazało pieniądze na diety członków komisji WSZYSTKIM SAMORZĄDOM na terenie, które obsługuje na początku zeszłego tygodnia. Zarządzenie o wypłacie diet samorządy dostały niedługo potem (wtorek, środa). Samorząd gminy Braniewo wysłał członkom komisji przelewy w poniedziałek. Miasto Braniewo uczyniło to we wtorek. (...). Natomiast we Fromborku wypłata diet nastąpi najwcześniej w piątek (11 września), po czwartkowej (10 września) sesji rady.

W biurze komisarza wyborczego w Elblągu potwierdziliśmy, że pieniądze na diety wpłynęły do samorządów już w ubiegłym tygodniu.

Zadzwoniliśmy w tej sprawie do Urzędu Miasta we Fromborku.
— Decyzja przyznająca dotację na wypłatę diet dla członków komisji przyszła do Gminy w momencie kiedy był już przygotowany i przekazany do biura rady projekt uchwały w sprawie zmian w budżecie na sesję, która odbyła się dzisiaj (10 września) — tłumaczy nam Ewa Rymarska, Skarbnik Miasta i Gminy Frombork. — W związku z tym nie można było wprowadzić tego wcześniej niż z datą 11 września. Diety zostaną wypłacone z datą jutrzejszą (11 września).


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaKomentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. 2XL #1813949 | 109.241.*.* 13 wrz 2015 16:02

  Byłem na gminnych dożynkach w Roninie-Nowiny. Impreza udana rolnicy i goście /mieszkańcy/ nie zawiedli. Droga przejezdna. Jadłw w bród. Mieszkańcy i sołtys na pięć.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. ZWL #1813545 | 80.52.*.* 12 wrz 2015 18:47

  Jakieś "colik" coś napisało. Nie było stać na odwagę przedstawienia się. "Chamuki" tak mają. Mnie łatwo zidentyfikować.. Gówniarzeria się ukrywa. Potrafi tylko pluć. Na takie właśnie "coś" fromborskie sobie zasłużyły. Co najmniej sześć milionów poszło "na spacer" Natomiast Pani Wrońska jest zachwycona. A że kilkaset miejsc pracy poszło dla innych? A co Panią Burmistrz to obchodzi? Ona pracę ma.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

 3. ZWL #1813265 | 80.52.*.* 12 wrz 2015 10:18

  Przecież Frombork wybrał Panią Wrońską w wolnych, demokratycznych wyborach. Trzeba ponosić konsekwencje swych decyzji. Takie jest życie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. kik #1813023 | 79.186.*.* 11 wrz 2015 19:48

   chodzą słuchy, że będziemy zwracać pieniądze za chatę rybacką.Czy to prawda

   Ocena komentarza: warty uwagi (15) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. ola #1813004 | 159.205.*.* 11 wrz 2015 19:13

    nasza Pani burmistrz zupełnie nie szanuje ludzi najpierw okrada z pieniędzy członków komisji - przeznacza ich dotacje na jakieś inne cele bo nie ma czasu na podpisanie zarządzenia.... Teraz próbuje zrobić dożynki i znów olewa mieszkańców Fromborka robi je w Roninie tam gdzie mogą przyjechać tylko mieszkańcy. Dla nie wtajemniczonych wyjaśniam że droga na ronin jest droga powiatową i prowadzona jest tam inwestycja w ramach ścieżki rowerowej polski wschodniej - kiedyś będzie fajnie natomiast teraz jest to plac budowy i stoi zakaz wjazdu który nie dotyczy tylko mieszkańców Ronina. Pani burmistrz powinna powiedzieć że nie robi dożynek a nie posiadając wiedzę że droga jest zamknięta a formalnie roboty przerwane naraża mieszkańców na łamanie prawa by móc świętować. Ta kobieta już nic nie rozumie a może ma jakiś układ z policja i będzie brała prowizje od wystawionych mandatów za wtargniecie na plac budowy?

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    Pokaż wszystkie komentarze (12)
    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5