We Fromborku pobito rekord! Zebrano ponad 16 tys. złotych

2015-01-16 09:56:19(ost. akt: 2015-01-16 10:01:21)

Autor zdjęcia: Archiwum UM Frombork

We Fromborku podczas 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano rekordową kwotę - aż 16.064,77 złotych! O 2.781,70 zł więcej jak w roku ubiegłym. I w tym roku nie zabrakło ludzkiej dobroci i serca.
"Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych 
i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów” - to hasło przyświecało tegorocznemu 23. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w niedzielę 11 stycznia 2015 r.

Tegoroczny finał WOŚP rozpoczęliśmy już 10 stycznia sportową sobotą na sali gimnastycznej Zespołu Szkół we Fromborku, gdzie rozegrany został turniej piłki siatkowej. Wzięły w nim udział drużyny miejscowych instytucji oraz organizacji społecznych (Urząd Miasta i Gminy, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Ochotnicza Straż Pożarna, Formacja Zdrowych Serc, Policja, Zespół Szkół, Rim Tim Team, Straż Pożarna Braniewo, WTZ, ŚDS, Szpital Frombork, zespół Rodzinka z Fromborka). Bezkonkurencyjną okazała się drużyna Straży Pożarnej w Braniewie, na drugim miejscu uplasowała się drużyna Rim Tim Team, na trzecim drużyna Zespołu Szkół.

Główna część lokalnego finału WOŚP odbyła się 11 stycznia jak co roku już w Restauracji „Pod Wzgórzem”, prowadzony przez Krystynę Sieniawską i Elżbietę Agrejcowicz.

Tego dnia o godzinie 10 odbył się tradycyjnie już VII Fromborski Marszobieg Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 150 uczestników pokonało czterokilometrową trasę wiodącą ulicami Fromborka. Uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale, zostały rozlosowane również koszulki z tegorocznego 9 warszawskiego biegu oraz inne nagrody rzeczowe.
Dochód za udział w obu sportowych imprezach został przekazany do sztabu WOŚP.

Dzieło Orkiestry wspierano nie tylko wrzucając pieniądze do puszek wolontariuszy, prowadzących zbiórkę na terenie miasta i gminy Frombork. Można było także wziąć udział w licznych licytacjach różnych przedmiotów ofiarowanych WOŚP przez sponsorów i darczyńców. W restauracji prowadzono jednocześnie kilka akcji pomagających w zbiórce pieniędzy - loterię fantową, a także kawiarenkę z pysznymi ciastami i napojami. Licytowano także bilety na podnośnik straży pożarnej, przejażdżki samochodem pożarniczym i policyjnym, co było niemałą atrakcją i przeżyciem zwłaszcza dla najmłodszych. Było też stanowisko pomiaru ciśnienia oraz poziomu cukru we krwi prowadzone przez miejscowy szpital. Wszystkie pieniądze zebrane w tych akcjach przekazane zostały na WOŚP.

Jak co roku podczas trwania Finału odbyły się występy artystyczne w wykonaniu zespołu muzycznego HRC, uczniów Szkoły Muzycznej Yamaha w Braniewie, zespołu „Warmianki”, a także dzieci przedszkolnych i Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół.

Na zakończenie Finału o godz. 17.15 przy restauracji "Pod Wzgórzem" wystąpił z pokazem ogni młodzieżowy zespół NARA-zie z Zespołu Szkół.

Organizatorzy WOŚP: SZTAB NR 003159, Zespół Szkół, Powiatowy Dom Dziecka, Straż Pożarna, SP SP ZOZ, Policja, Formacja Zdrowych Serc, Urząd Miasta i Gminy, Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz wolontariusze z Zespołu Szkół.

SPONSORAMI FROMBORSKIEGO FINAŁU WOŚP, którym należą się szczególne słowa podziękowania, są: Restauracja "Pod Wzgórzem", Burmistrz Miasta i Gminy Frombork, Straż Pożarna, Policja, Szpital SP SP ZOZ, Powiatowy Dom Dziecka "Słoneczne Wzgórze", Alicja Grabowska - Gitlin, Jolanta Tulisow, Małgorzata Łukasik oraz inni anonimowi darczyńcy.

Jolanta Kosicka


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kaziu #1637858 | 93.105.*.* 17 sty 2015 20:11

  Wygraliśmy bo był konkurs na najbrzydszą policjantke i nasza nimfa wygrała

  odpowiedz na ten komentarz

 2. lol #1637278 | 83.25.*.* 17 sty 2015 09:29

  za paliwo zapłaci państwo...tak naprawdę mimo ze jestem za orkiestrą ,ale uważam ze sam siebie okradamy. Brzmi to absurdalne ,płacimy milardy na nierentowne kopalnie,40 letnich emerytów, utrzymanie kościoła (religia ponad miliard rocznie) ,a nie potrafimy kupić sprzętu za kilka milionów...tak naprawdę to chore musimy się jednoczyć by nasze dzieci mogły ,żyć...jedyne co cieszy to to że jako naród potrafimy się jednoczyć i kiedyś pogonimy tych co żyja na nasz koszt..

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz

 3. ile wydano #1637162 | 159.205.*.* 17 sty 2015 02:00

  ciekawe jak odliczycie koszty we Froborku to ile wam zostanie ???? i;e strazacy PSP wydali pieniedzy na paliwo jadac do Frombka itp

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 4. czytelnik #1637089 | 188.147.*.* 16 sty 2015 23:00

  Brawo za ide ale czmu nie ma wielu komentarzu

  odpowiedz na ten komentarz

 5. lol #1636485 | 83.25.*.* 16 sty 2015 13:14

  artykuł do bani...najwięcej pieniędzy zebrano w puszkach i straganach ,a podziękowani jak za komuny...szczególne podziękowania dla rodziców, dzieci ,Restauracji , Pani Eli Krysi.....A gdzie zdjęcia występów,pokazów...? co weekend w urzędzie....

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (7)
  2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5