Frombork będzie uzdrowiskiem. Jest decyzja rządu w tej sprawie

2015-01-13 16:21:24 (ost. akt: 2015-01-13 16:29:30)

Dzięki pozytywnej decyzji rządu, Frombork po wybudowaniu infrastruktury leczniczej, może stać się drugim po Gołdapi uzdrowiskiem na Warmii i Mazurach

Dzięki pozytywnej decyzji rządu, Frombork po wybudowaniu infrastruktury leczniczej, może stać się drugim po Gołdapi uzdrowiskiem na Warmii i Mazurach

Autor zdjęcia: Archiwum redakcji

Rada Ministrów zadecydowała we wtorek (13.01.), że Frombork oraz sołectwa Bogdany i Ronin będą obszarem ochrony uzdrowiskowej. Gminie zależy na lecznictwie chorób ortopedyczno-urazowych, chorób reumatologicznych, chorób naczyń obwodowych i układu nerwowego.
— To ogromna szansa dla Fromborka — mówi Małgorzata Wrońska, burmistrz Fromborka. — Zwiększa szanse miasta i gminy na rozwój oraz stwarza perspektywę nowych miejsc pracy dla mieszkańców i przyjezdnych. Liczymy też na mieszkańców obwodu kaliningradzkiego, którzy dzięki sąsiedztwu granicy będą mogli korzystać z naszych usług.

Eksploatacją wód mineralnych zajmą się Wodociągi Fromborskie. Frombork uzyskał świadectwo leczniczego działania miejscowych wód termalnych na początku 2013 r.
Świadectwo wydane przez Państwowy Zakład Higieny potwierdziło, że wody termalne z odwiertu Frombork IGH-1 mogą być stosowane do zabiegów profilaktycznych, leczniczych i rehabilitacyjnych. To wody chlorkowo-sodowe, wydobywane z głębokości 972 m.

Na uzbrojenie terenu pod zakład leczniczy gmina uzyskała 4,5 mln. zł. dofinansowania z Programu Innowacyjna Gospodarka. Do końca czerwca z myślą o inwestorach zostanie uzbrojone ok. 10 ha terenu w tzw. strefie A uzdrowiska.

— Rozstrzygnęliśmy przetarg na uzbrojenie terenu pod uzdrowisko — dodaje Wrońska. — Do czerwca 2015 r. powstaną nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe i cała infrastruktura techniczna zapowiadająca zaopatrzenie w media obiektów przyszłego uzdrowiska. Będziemy się także starali pozyskać kolejne środki na budowę nowych obiektów.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaKomentarze (52) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Do Arado i niektórych pracowników U. M. we Fr #1664477 | 87.204.*.* 12 lut 2015 22:24

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. 3 lata temu Katedra może była oświetlona, ale za to od 17tej gasły światła przy ulicach. Zadziwiające jest to, że komentarze mają na celu komuś dowalić (tu p. burmistrz), kogoś ośmieszyć. Lecz ludzie mądrzy ich nie komentują. Zbiera się natomiast na forum grupa wiedząca wszystko i sama siebie nakręca, sama sobie lajkuje. Potem spotykają się w domach, na mieście i nakręcają się jeszcze bardziej. Zapewne jesteście zagorzałymi katolikami, którzy systematycznie klękają w katedrze. Część z was na pewno w kościele nie bywa. Ale rację macie. Katedrą stoi Frombork. Ruszcie zadki ze stołków i pokażcie co chcecie, żeby było w naszym mieście zrobione. Można iść na spotkania Rady. Zapytajcie się dlaczego Katedra jest nie oświetlona i odpowiedź zamieście w internecie. Może zapytać o wszystko czym plujecie w swoich postach. Nie pójdziecie, mam rację? Bo wam chodzi o zamęt, wam chodzi o ośmieszanie, robienie z pani burmistrz nieudolnej. I tak przez cztery lata. Potem zaczniecie większą nagonkę. Przyczepicie się do fryzury, makijażu, wykształcenia i czego wam będzie po drodze. Tylko pomyślcie przez chwilę co wydarzyło się w Braniewie. Oby nie było u nas takiej sytuacji. A ja o osobach które chcecie ośmieszyć myślę wręcz odwrotnie. Myślę, że nie tylko ja.

  1. Arado #1653678 | 80.52.*.* 2 lut 2015 21:25

   Widzisz, skuteczne zarządzanie to jest jednak odrobina więcej, niż księgowość na poziomie weterynarii. Frombork chciał - Frombork ma!!! Teraz niech się ci wszyscy nie mądrzą. MAJĄ TO, CZEGO CHCIELI !!! Tylko dlaczego Katedra jakoś tak marnie oświetlona?

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz

  2. xyz #1653594 | 83.11.*.* 2 lut 2015 20:32

   trzeba na czymś oszczędzić, bo kasa świeci pustkami. Zgodnie z hasłem wyborczym M.W "postaw na skuteczne zarządzanie " :-))

   Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz

  3. Arado #1653402 | 80.52.*.* 2 lut 2015 17:10

   Popatrzcie sobie na tę fotografię ! Tak to wyglądało trzy lata temu. Teraz światła zgasły. Ciekaw jestem, dlaczego ?

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Robin Hood #1650784 | 188.112.*.* 30 sty 2015 12:27

    KURORT OK, ALE PODATKI SIŁĄ RZECZY WZROSNĄ,CZY TO SIĘ KOMUŚ PODOBA CZY NIE.WAŻNE ŻE COŚ SIĘ DZIEJE.

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (52)
   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5