Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Gumisie z MP „Słoneczna Ósemka” wiedzą skąd się biorą produkty ekologiczne

Skąd się biorą produkty ekologiczne?- to kolejny projekt, w którym wzięły udział przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola „Słoneczna Ósemka” w Ełku.

Obecny tydzień w grupie Gumisie dotyczy tematyki prozdrowotnej, zachęcania do zdrowego stylu życia, dbania o higienę, pamiętania o codziennej porcji ruchu. Jedną z części składowych zdrowego stylu życia jest z pewnością odpowiednio zbilansowane odżywianie. Dlatego też Gumisie włączyły się do realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” pod patronatem Głównego Inspektora Sanitarnego. Głównym założeniem projektu jest zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne, kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych, propagowanie zdrowego stylu życia, zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o nawykach higieniczno-zdrowotnych. W ramach realizacji działań z projektu, Gumisie dowiedziały się co to znaczy, że produkt jest ekologiczny, jak oznaczony jest taki towar. Miały również okazję skosztować świeżo upieczonego chleba oraz przygotowały z ekologicznych produktów sałatkę jarzynową.
S. Trzonkowska, I. Tchorzewska, S. Popowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: sylwia.trzonkowska oraz opublikowany na portalu Ełk: Gumisie z MP „Słoneczna Ósemka” wiedzą skąd się biorą produkty ekologiczne
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5