Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

"Z matematyką i z przyrodą na ty"

W ramach innowacji „Z matematyką i z przyrodą na ty” w styczniu w grupie 5-latki3 „Zajączki” odbył się konkurs wewnątrzgrupowy pod hasłem: „Ekoludek w świecie matematyki i przyrody”.

Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych i przyrodniczych oraz organizowanie warunków do rozwijania pamięci logicznego myślenia, zdolności kojarzenia i skupienia uwagi.
Dzieci miały do wykonania poszczególne zadania, między innymi segregowanie ilustracji ptaków, które zimują w kraju i te, które odlatują do ciepłych krajów, odgadywały zagadki słowne i słuchowe dotyczące zwierząt leśnych i ptaków. Rozpoznawały zwierzęta po ich śladach, odpowiadały na pytania dotyczące zwyczajów wybranych zwierząt przygotowujących się na zimę oraz przyporządkowywały pokarm do poszczególnych zwierząt i ptaków. Mimo iż konkurencje nie były łatwe, przedszkolaki radziły sobie z nimi doskonale. Wszystkie dzieci dzielnie i z wielkim zaangażowaniem wykonywali swoje zadania oraz na zakończenie konkursu otrzymały dyplomy.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marta Foltyńska oraz opublikowany na portalu Ełk: Z matematyką i z przyrodą na "Ty"
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5