Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Brązowy medal mistrzostw województwa z awansem do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski

W walentynkową niedzielę w Giżycku odbyły się mistrzostwa województwa warmińsko - mazurskiego w piłce siatkowej w kategorii młodziczek. Młode siatkarki UKS Green Volley Ełk, na co dzień trenujące w zespole szkół sportowych, zdobyły brązowy medal i awansowały do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski, który odbędzie się 9-10 kwietnia.

W finałowym turnieju zmierzyły się cztery najlepsze zespoły, które wystartowały w tegorocznym sezonie. W całych rozgrywkach startowało siedemnaście drużyn z całego województwa, które najpierw były podzielone na dwie konferencje wschód i zachód. Po zakończeniu pierwszego etapu, została rozegrana runda Playoff. W pierwszej rundzie młode zawodniczki z Ełku wygrały z zespołem z Bartoszyc, a w kolejnej pokonały ekipę Kurian Volley Olsztyn i uzyskały awans do wymarzonego finału. W finałowym turniej w pierwszym pojedynku ełckie siatkarki przegrały wysoko z późniejszym mistrzem Chemik Olsztyn 0:2. W drugim meczu z gospodyniami przegrywamy w tie-breaku 1:2. W meczu decydującym o trzecim miejscu, który daje awans do kolejnej fazy rozgrywek po bardzo dramatycznym pojedynku wygrywamy z Truso Elbląg.
Start w lidze był współfinansowany z budżetu Miasta Ełku.
Skład drużyny:
Wiktoria Surażyńska
Kornelia Juszkiewicz
Amelia Korzeń
Wiktoria Lipińska
Sandra Kowalewska
Wiktoria Wojtaś
Weronika Koniecko
Patrycja Zawadzka
Aleksandra Jędrzejczak
Tola Jastrzębska
trener Piotr Korzeń
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Yarecki oraz opublikowany na portalu Ełk: Brązowy medal Mistrzostw Województwa z awansem do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5