Europejskie standardy w Szpitalu Miejskim "Pro-Medica" w Ełku Sp. z o. o.

2023-12-07 08:25:14(ost. akt: 2023-12-08 11:25:15)   Artykuł sponsorowany
Szpital Miejski "Pro-Medica" w Ełku Sp. z o. o.

Szpital Miejski "Pro-Medica" w Ełku Sp. z o. o.

Autor zdjęcia: redakcja

Już niebawem Szpital Miejski „Pro-Medica” w Ełku Sp. z o. o. dzięki implementacji kompleksowego i nowoczesnego projektu dofinansowanego ze środków unijnych wprowadzi udogodnienia dla pacjentów w postaci wdrożenia tzw. e-usług.
Szpital Miejski "Pro-Medica" w Ełku Sp. z o. o. to dobrze rozpoznawalna marka wśród mieszkańców miasta i okolic, która od ponad dwóch dekad oferuje usługi medyczne mieszkańcom powiatu ełckiego i ościennych. Przez cały ten czas służy pomocą wszystkim wymagającym pomocy, niezależnie od wieku, płci czy pochodzenia. Kierując się filozofią ciągłego rozwoju, w trosce o dobro pacjentów i z zamiarem dostosowania się do nowoczesnych standardów obowiązujących w Unii Europejskiej, Szpital implementuje ambitny projekt „Wdrożenie elektronicznej dokumentacji medycznej oraz uruchomienie e-usług w „Pro-Medica” w Ełku Sp. z o. o.”. To ważne wydarzenie dla pracowników, personelu medycznego i oczywiście samych pacjentów.

Zastosowane nowoczesne udogodnienia, takie jak elektroniczna rejestracja, cyfrowa dokumentacja czy elektroniczny dziennik pacjenta, znacznie usprawnią procesy ewidencji oraz bezpośredniej opieki nad pacjentami. Lekarze natomiast zyskają dostęp do nowoczesnych narzędzi, usprawniających ich pracę, umożliwiających łatwiejszy wgląd w historię medyczną pacjentów oraz wspierających proces leczenia, jego monitorowanie i natychmiastową reakcję na ewentualne zmiany w stanie zdrowia pacjentów.

Realizacja projektu pozwoli Szpitalowi wykorzystać najnowocześniejsze technologie, oprogramowanie i osprzętowanie idealnie wspierające dynamiczny rozwój służby zdrowia – w tym e-zdrowia – w Polsce. Dla pacjentów oznacza to pewność, że procesy medyczne będą bardziej efektywne, a opieka nad nimi będzie świadczona na jeszcze wyższym poziomie.2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5