Skryminalizowany włóczykij okradł przyjacielskiego dziadka

2023-11-20 14:31:28(ost. akt: 2023-11-20 14:41:08)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Ełccy policjanci ujęli 42-latka prowadzącego wędrowny tryb życia i często zmieniającego miejsca pobytu. Wiedział, że jest poszukiwany i próbował uniknąć więzienia. Mężczyzna był ścigany dwoma listami gończymi. Ma do odbycia karę 2 lat i 7 miesięcy za wcześniej popełnione przestępstwa.
Policjanci z Ełku ustalili miejsce przebywania ukrywającego się 42-latka. Mężczyzna był już poszukiwany listami gończymi do odbycia kary za wcześniejsze przestępstwa. Teraz usłyszał także zarzuty za kradzież z włamaniem do hostelu oraz kradzież szczególnie zuchwałą, której dokonał na 69-latku, zabierając mu papierośnicę i pieniądze.

Kryminalni podejmowali szereg działań, by jak najszybciej odnaleźć 42-latka. W wyniku zebranych informacji ustalili, że mężczyzna przebywa w jednym z mieszkań na terenie Ełku. I tam zaskoczony wędrowny kryminalista został zatrzymany.

42-latek był poszukiwany nie tylko do listów gończych. Policjanci przedstawili mu także dwa zarzuty za czyny, których dopuścił się w ostatnim czasie. W listopadzie włamał się do hostelu. Żeby dostać się do wnętrza zniszczył drzwi wejściowe, powodując straty w wysokości 5 tys. złotych. Zabrał artykuły spożywcze z lodówki.

Ten sam mężczyzna jest także podejrzany o dokonanie kradzieży szczególnie zuchwałej. Na ulicy poprosił starszego mężczyznę o papierosa. Gdy ten go częstował, 42-latek wyrwał z ręki seniora papierośnicę, bo zobaczył w niej pieniądze. Straty to 360 złotych.

- Za kradzież szczególnie zuchwałą można uznać taką, której sprawca swoim zachowaniem wykazuje postawę lekceważącą lub wyzywającą wobec posiadacza rzeczy lub innych osób. W tym wypadku 42-latek zaskoczył pokrzywdzonego i gwałtownie bez zahamowań zabrał mu jego własność. Nie zważał na jego sprzeciw i uciekł z ukradzionymi pieniędzmi - zwraca uwagę na bezczelność czynu, jakiego dopuścił się zatrzymany mężczyzna.

42-latek był już skazywany za przestępstwa podobne, dlatego teraz odpowie jako recydywista. Grozi mu wyższa kara – nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

mat. KPP Ełk; opr. mac.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5