Już za tydzień będą świętować Światowy Dzień Młodzieży

2023-11-19 11:48:12(ost. akt: 2023-11-19 11:55:35)

Autor zdjęcia: Freepik

W niedzielę, 26 listopada obchodzić będziemy XXXVIII Światowy Dzień Młodzieży. Z tej okazji diecezja ełcka zaprasza i zachęca wiernych do wspólnego świętowania.
„W obliczu dramatów ludzkości, a zwłaszcza cierpienia niewinnych, także i my, na wzór niektórych Psalmów, którymi się modlimy, pytamy Pana: „Dlaczego?”. I to my możemy stawać się częścią odpowiedzi, jakiej udzieli Bóg. My, stworzeni przez Niego na Jego obraz i podobieństwo, możemy być wyrazem Jego miłości, która rodzi radość i nadzieję nawet tam, gdzie wydaje się to niemożliwe. – napisał Papież Franciszek w orędziu na ten dzień.

Młodych z Ełku i okolic diecezja ełcka zaprasza do parafii pw. św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika w Ełku. Plan spotkania wygląda następująco:

16.00 – Msza Święta – przewodniczy bp Dariusz Zalewski
ok. 17.00 – Radując się w nadziei – słowo, spotkanie i agapa
ok. 18.00 – Zakończenie spotkania

Młodzi z Augustowa i okolic spotkają się w par. pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Plan spotkania wygląda następująco:

18.00 – Msza Święta i wieczór uwielbienia

Jako datę ustanowienia Światowych Dni Młodzieży przyjmuje się dzień 20 grudnia 1985 roku, kiedy to Jan Paweł II na spotkaniu opłatkowym, wobec Kardynałów i Pracowników Kurii Rzymskiej, wyraził pragnienie, by Światowe Dni Młodzieży odbywały się co roku w Niedzielę Palmową jako spotkanie diecezjalne, a co dwa lub trzy lata w wyznaczonym przez niego miejscu jako spotkanie międzynarodowe. Od 2021 diecezjalne spotkanie z decyzją papieża Franciszka będą organizowane w Niedzielę Chrystusa Króla.

- Spotkaniom towarzyszą dwa szczególne znaki podarowane przez Jana Pawła II, którymi są Krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani. Znaki te nie tylko są z młodymi podczas ŚDM, ale non-stop krążą po świecie, gromadząc na modlitwie i adoracji setki, a nawet tysiące młodych każdego dnia - czytamy na stronie ełckiej diecezji.

mat. Diecezja Ełcka (MZ); opr. mac.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5