Jak poprawić wydajność, efektywność i zrównoważony rozwój Twojej firmy?

2023-11-10 14:47:26(ost. akt: 2023-11-13 08:04:18)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: UM Ełk

Park Naukowo-Technologiczny w Ełku zaprasza na III Edycję Konferencji Technologicznej dla firm. Tegoroczna edycja odbędzie się 21 listopada i skupi się wokół tematu „Zielona Optymalizacja Produkcji – Recykling, Regeneracja, Automatyzacja i Robotyzacja”.
W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa coraz częściej skupiają się na kwestiach zrównoważonego rozwoju, odpowiedzialności ekologicznej i efektywności operacyjnej. Jednym z kluczowych aspektów, który zdobywa coraz większą uwagę, jest zielona optymalizacja produkcji. Co tak naprawdę kryje się za tym pojęciem i dlaczego jest to tak ważne?

Zielona optymalizacja produkcji to strategia, która ma na celu zarówno zwiększenie efektywności operacyjnej, jak i minimalizację wpływu działalności firmy na środowisko. Dzięki niej firma może zwiększyć swoją zdolność produkcyjną, co prowadzi do zwiększenia zysków. Poprawa efektywności procesów produkcyjnych przekłada się na oszczędność czasu i zasobów, co może prowadzić do redukcji kosztów i zwiększenia konkurencyjności. Firmy mogą również znacząco obniżyć koszty operacyjne, co wpływa korzystnie na ich zyski. Optymalizacja procesów produkcji może pomóc w redukcji liczby błędów i wad, co z kolei poprawia jakość produktów i zadowolenie klientów. Firmy, które dążą do zielonej optymalizacji produkcji, są bardziej przygotowane do szybkiego skalowania swojej działalności w odpowiedzi na zmienne rynkowe warunki. Firma, która działa bardziej ekologicznie i efektywnie, ma przewagę konkurencyjną na rynku, co przyciąga klientów i inwestorów. Poprzez bardziej efektywne wykorzystanie surowców i surowców wtórnych, firmy mogą zmniejszyć swoje potrzeby surowcowe. Optymalizacja produkcji często wiąże się z oszczędnością energii, co ma korzystny wpływ na koszty operacyjne i środowisko. Poprawa procesów produkcyjnych może również prowadzić do zmniejszenia ilości odpadów generowanych przez firmę, co wpisuje się w ideę gospodarki obiegu zamkniętego. Działalność zgodna z przepisami dotyczącymi ochrony środowiska i bezpieczeństwa jest kluczowym aspektem zielonej optymalizacji produkcji. Przedsiębiorstwa, które podejmują wysiłki w kierunku zielonej optymalizacji produkcji, budują pozytywny wizerunek jako odpowiedzialne firmy dbające o środowisko.

Wnioski są jednoznaczne - zielona optymalizacja produkcji nie tylko przynosi korzyści ekologiczne, ale także znacząco wpływa na wyniki finansowe firm. Działa na korzyść zarówno przedsiębiorstw, jak i środowiska naturalnego, stanowiąc klucz do sukcesu biznesu w erze zrównoważonego rozwoju.

Konferencja „Zielona Optymalizacja Produkcji – Recykling, Regeneracja, Automatyzacja i Robotyzacja” to nie tylko miejsce do zdobywania wiedzy, ale także aktualizacja informacji na temat najnowszych trendów i technologii związanych z optymalizacją procesów produkcyjnych, prezentacja rozwiązań i technologii, które przyczyniają się do zwiększenia efektywności produkcji w firmach. Takie wydarzenia to przede wszystkim spotkania z ludźmi i możliwość wymiany sprawdzonych praktyk, nawiązania kontaktów biznesowych z firmami z regionu, spotkanie z ekspertami branżowymi.

Konferencja jest dedykowana przedstawicielom firm produkcyjnych, kadrze zarządzającej, menedżerom, dyrektorom produkcji, kierownikom technicznym, technologom, logistykom, działom bhp, działom B+R oraz osobom odpowiedzialnym za wdrażanie nowych rozwiązań i technologii.

Partnerzy wydarzenia i eksperci branżowi to między innymi Platforma Przemysłu Przyszłości, Klaster Obróbki Metali, Agencja Rozwoju Przemysłu, Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Stena Recycling, KOMA, Grantera, Jazon , Mitsubishi Electric.

Szczegóły dotyczące Konferencji:
Data: 21 listopada 2023 r.
Miejsce: Park Naukowo-Technologiczny w Ełku, ul. Podmiejska 5, Ełk.
Godzina: 9:00 – 14:00.
Rejestracja uczestników jest możliwa do 20 listopada 2023. Koszt udziału w konferencji wynosi 79,00 zł brutto od osoby.
Żeby się zarejestrować kliknij w link

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto się pospieszyć!

Weź udział w „Zielona Optymalizacja Produkcji – Recykling, Regeneracja, Automatyzacja i Robotyzacja” i dowiedz się, jak zielone zmiany mogą stać się kluczem do sukcesu Twojego biznesu!

Więcej szczegółów na temat spotkania znajdziecie Państwo pod tym linkiem
Tutaj znajdziecie też link do utworzonego wydarzenia w mediach społecznościowych


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5