Pamiętaj o drugim śniadaniu!

2023-10-16 15:40:53(ost. akt: 2023-10-23 10:37:28)

Autor zdjęcia: P. Tomkiewicz

Przez ostatnie dni spotykaliśmy się z ełckimi pierwszoklasistami, aby zachęcać ich do jedzenia zdrowego śniadania. Dzięki Partnerom naszej akcji, mogliśmy przekazać im kolorowe pudełeczka ze pożywnymi przekąskami.
Zdrowe odżywianie jest kluczowe dla utrzymania dobrej kondycji fizycznej, dobrego samopoczucia i ogólnego zdrowia. Dlatego rak ważne jest budowanie zdrowych nawyków żywieniowych już wśród najmłodszych. Stąd nasza coroczna akcja "Pamiętaj o drugim śniadaniu!", która cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród naszych Partnerów, jak i pierwszoklasistów, których odwiedzamy.

Pierwszoklasiści otrzymali kolorowe pudełeczka ze zdrowym i pożywnym drugim śniadaniem. W środku znalazły się m.in. pożywne Snakersy, których producentem jest Grupa Animex, której jeden z zakładów jest również w Ełku.

***

W tym roku udało nam się spotkać z najmłodszymi uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ełku, których odwiedziliśmy razem z Michałem Michałowskim, dyrektorem do spraw ekonomiczno-finansowych w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Ełku.

Od lat włączamy się w akcję promowania zdrowego odżywiania się wśród najmłodszych ełczan. Pamiętajmy, że ważne jest nie tylko co jemy, ale też co pijemy. Dlatego specjaliści zalecają, aby pić jak najwięcej wody, żeby dobrze nawodnić nasz organizm. W Ełku mamy to szczęście, że możemy pić wodę prosto z kranu. Jest ona zdrowa, ma bardzo dobre parametry, niejednokrotnie nawet lepsze od wody butelkowanej. Dlatego zdrowo odżywiajmy się i pijmy naszą wodę — mówi Michał Michałowski, dyrektor do spraw ekonomiczno-finansowych w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Ełku.


***

Odwiedziliśmy również dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4. Naszą akcję w tej szkole wsparła firma Impress Decor Polska Sp. z o.o.

Akcja "Pamiętaj o drugim śniadaniu" bardzo nam się podoba, dlatego od lat chętnie bierzemy w niej udział. Spotykamy się z najmłodszymi uczniami, dziećmi, które dopiero rozpoczynają swoją naukę, swoją przygodę ze szkołą. Dla wielu z nich jest to ogromne przeżycie, stres, a dzięki takim akcjom, podczas których rozdajemy im prezenty dajemy im trochę więcej radości i odwagi. Bo kto nie lubi dostawać prezentów!? Ale dajemy też coś więcej, bo uczymy je zdrowych nawyków żywieniowych, dbamy o to, żeby dobrze się odżywiały. Bo przecież dzieci to nasza przyszłość, przyszłość Ełku — mówi Rafał Lemieszko, przedstawiciel firmy Impress Decor Polska Sp. z o.o.


***

Jednym z partnerów naszej akcji "Pamiętaj o drugim śniadaniu" jest firma Budimex, realizująca obecnie w Ełku m.in. przebudowę linii kolejowej Rail Baltica. W ubiegłym tygodniu z przedstawicielami firmy: Michałem Wrzoskiem, rzecznikiem prasowym firmy Budimex, Piotrem Wawrzyckim, dyrektorem rejonu Budimex SA i Jakubem Szłakpą, dyrektorem kontraktu modernizacji stacji Ełk, odwiedziliśmy uczniów dwóch ełckich szkół. Najpierw spotkaliśmy się z uczniami "trójki", a następnie "szóstki". Partnerzy naszej akcji, na spotkanie przyjechali w kolorowych kamizelkach i kaskach roboczych, co wzbudziło duże zainteresowanie nie tylko chłopców, ale i dziewczynek.
Pamiętajcie, że trzeba zdrowo się odżywiać. Żebyście wyrośli na takich budowlańców jak my, to musicie na pewno jeść drugie śniadanie — zachęcał dzieci Piotr Wawrzycki.
Bo jak tłumaczą, sami też mają swoje dzieci i dbają o to, żeby pamiętały o zdrowym i regularnym odżywianiu się.
Jak myślicie, co spakowałem swoim dzieciom do szkoły? — pytał uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 Michał Wrzosek.
Warzywa, owoce... — zgadywały dzieci.
Zgadza się — odpowiadał rzecznik. — A co jeszcze?
Kanapki — zgadywały dzieci.
— Tym razem kanapek nie spakowałem, ale za to włożyłem im do pudełeczek orzechy, bo poprawiają pracę mózgu, lepiej się wówczas myśli i można się lepiej uczyć — mówił Michał Wrzosek. — Dlatego zawsze pamiętajcie o drugim śniadaniu, a te pudełeczka niech Wam o nim przypominają.


***

Jednym z Partnerów naszej akcji jest Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Ełku. W tym roku wspólnie odwiedziliśmy pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku.
Podczas spotkania z dziećmi Magdalena Jusiel i Aneta Rydzewska rozmawiały o zdrowym odżywianiu się, ale nie tylko. Bo ważne jest zarówno aby zdrowo się odżywiać i oddychać czystym powietrzem
Mamy dwa rodzaje pieców. Na węgiel i na biomasę. Jak myślicie, który jest zdrowszy dla nas, dla naszego środowiska? — pytała dzieci Magdalena Jusiel.
Na biomasę! — odpowiedziały dzieci.
Zgadza się. Dlatego odchodzimy w Polsce, w Europie i na całym świecie od tych źródeł ciepła i stawiamy na te ekologiczne, odnawialne. Jesteśmy w trakcie dużej inwestycji, stawiamy kolejny kocioł na biomasę, bo chcemy, żeby w Ełku było bardzo czyste powietrze — mówiła Magdalena Jusiel
Dzieci oprócz pudełeczek z drugim śniadaniem dostały też kolorowe przypinki.
Nasza siedzibę nasze buro mamy bardzo blisko Waszej szkoły. Zawsze bardzo chętnie do Was przychodzimy — mówił Aneta Rydzewska.


***

Kolejną placówką, którą odwiedziliśmy w ramach naszej akcji "Pamiętaj o drugim śniadaniu" była Szkoła Podstawowa nr 1 w Ełku. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie Partnera naszej akcji, jakim jest Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami "Eko-MAZURY".
Dlaczego warto propagować wśród dzieci zdrowe nawyki?
Dzieci rosną i rozwijają się bardzo szybko, dlatego potrzebują odpowiedniej ilości składników odżywczych. Drugie śniadanie dostarcza im energii i pomaga w nauce. Jeśli dzieci przyzwyczają się do jedzenia regularnych posiłków, w tym drugiego śniadania, już w młodym wieku, to właściwie ukształtują swoje zdrowe nawyki żywieniowe na przyszłość. Dlatego istotne jest, aby zachęcać dzieci do regularnego jedzenia drugiego śniadania i w miarę posiadanych możliwości, zapewnić im zdrowe zróżnicowane posiłki i przekąski, które dostarczą im niezbędnych i wartościowych składników odżywczych — mówi Bartosz Detkiewicz, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami
„Eko-MAZURY” Sp. z o.o. w Siedliskach koło Ełku.


A dlaczego warto jeść drugie śniadanie? Oto kilka wskazówek i to nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych!

Drugie śniadanie pomaga zwiększyć poziom energii w ciągu dnia, co jest szczególnie ważne, gdy między posiłkami jest długa przerwa.
Spożywanie drugiego śniadania pomaga utrzymać stabilny poziom cukru we krwi, co jest istotne dla zdrowia i dobrego samopoczucia.
Drugie śniadanie wspiera koncentrację i wydajność umysłową, co jest szczególnie istotne w przypadku uczniów i osób pracujących.
Jedzenie drugiego śniadania może pomóc uniknąć głodzenia się i podjadania niezdrowych przekąsek między posiłkami, co ma korzystny wpływ na kontrolę wagi.

Warto zwracać uwagę na to, co i jak się je, aby utrzymać zdrową dietę i zapewnić organizmowi niezbędne składniki odżywcze. Jedzenie drugiego śniadania to jedna z praktycznych metod, która może przyczynić się do zdrowego odżywiania.

Tegoroczna edycja akcji "Pamiętaj o drugim śniadaniu" dobiegła końca. Dziękujemy naszym Partnerom za wsparcie i promowanie wśród najmłodszych zdrowych nawyków żywieniowych. A wszystkim uczniom, a zwłaszcza pierwszoklasistom, życzymy samych piątek i szóstek! Do zobaczenia!

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5